Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinál egy történész? Mi...

Mit csinál egy történész? Mi a munkája?

Figyelt kérdés
Elég jó vagyok történelemből és szeretem is. Ezért úgy gondoltam hogy a törivel szeretnék majd elindulni. Csak még nemtom hogy merre

2019. máj. 9. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:
36%
Vagy iskolában vagy egyetemen tanítasz vele, vagy esetleg múzeumban, levéltárban, intézetben dolgozol vele. Ilyen értelemben nagyon nehéz szakma, az elhelyezkedési esélyek nagyon rosszak.
2019. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%
Az adott kutatási területén/amit kiválaszt/ kutat, pl .levéltérakban, forrásokat elemez, ezekből következtetéseket von le, új ismereteket ad, könyvet publikál az eredményeiről. Tudományos fokozatot kell szerezni ahhoz, hogy komolyan lehessen valakit venni. Vannak többen, akik egyetemen is tanítanak és doktori iskolát is vezetnek.
2019. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!