Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Másoddiplomára jelentkezés...

Másoddiplomára jelentkezés hogy működik? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék egy másoddiplomát megcsinálni, viszont több, mint 10 éve voltam utoljára felsőoktatásban, így elég sok kérdés merült fel bennem.


Ugyanúgy kell felvételizni, mintha most érettségiztem volna, vagy mivel már van egy alapdiplomám (aminek nincs köze ahhoz, amit most szeretnék tanulni), így nem szükséges a felvételi sem?

Van-e másoddiplománál esély állami finanszírozásra bejutni vagy ez ilyenkor már mindenképpen önköltséges lesz?

A Másoddiploma is ugyanúgy 5 éves, vagy ezt el lehet végezni rövidebb idő alatt is?

Ha még most nem felvételiztem, akkor már csak jövőre lehetséges?


Köszönöm előre is a segítő szándékú válaszokat.



2019. máj. 11. 09:38
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanúgy kell felvételizned, tehát feltöltened az érettségit a felvi.hu-ra, mint másnak, azt nem nézik, hogy kinek van-e már diplomája.


Ha megvan a kellő pontod, akkor felvehetnek államira, viszont összsen csak 12 félév ingyenes, és te már ha minden igaz 10-et elhasználtál belőle.


Most már bolognai rendszer van, tehát a legtöbb szak 3 (alapképzés) + 2 éves (mesterképzés).


Viszont azóta megváltoztak a felvételi követelmények, őszintén azt én sem követem már nyomon, én is 8 éve kezdtem az egyetemet, nekem már nem aktuális, de úgy tudom emelt érettségi is kell már, talán a nyelvvizsgát meg be akarják vezetni.

2019. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

1: Köszi!

Tehát abszolút semennyit nem nyom a latba a felvételinél, hogy már van egy diplomám??

Anno egy 3 éves főiskolát végeztem, ami 6 félév. akkor elvileg még 3 évem egy egyetemen lehet ingyenes?

2019. máj. 11. 10:08
 3/41 A kérdező kommentje:
Ja és gondolom akkor arra nincs lehetőség, hogy én már csak a 2 éves mesterszakot csináljam meg, ugye?
2019. máj. 11. 10:09
 4/41 anonim ***** válasza:
87%

Ha semmi köze hozzá, akkor nem lehet jelentkezni pl. szabadbölcsész alapképzéssel egy fizikus mesterképzésre. De felvin azt is meg lehet nézni, hogy milyen alapszakkal hova lehet menni mesterképzésre. Nekem pl. csak pótolnom kellett pár tárgyat és ennyi, mehettem más szakra.


[link]


Elvileg itt lehetne rákeresni, de ahogy látom most épp karbantartás van

2019. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy kell felvételizni, azaz a szeptemberi kezdésről lemaradtál. Legközelebb a januári keresztfélévesekre tudsz jelentkezni, ha akkorra meghirdették a szakot. (Hacsak nem a Diplomára épülő szakképzést érted másoddiploma alatt)


Az eredeti diplomád abban számíthat, hogy jelentkezhetsz-e alapból mesterképzésre ezt a felvi szakkeresőjében az adott mesterképzés leírásánál a "A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok"

Ott teljes kreditérték azt jelenti, nem hogy kell külömbözeti vizsgákat tenni,

A többi pedig azt, hogy kell ilyen jellegű vizsgákat tenni, ha már x kredited megvan a felsorolt tárgyakból. Ha voltak ilyen tárgyaid, akkor arról érdeklőndni hasznos célegyetem tanulmányi osztályán, hogy így felvesznek-e oda/jók-e azok a tárgyak.


Félévszámra támogatnak(14 félévet), úgyhogy, ha nem merítetted ki a keretet, akkor lehetsz állami képzésen. (Ha az adott szak meg van hirdetve államin, és eléred az állami ponthatárát)


"A Másoddiploma is ugyanúgy 5 éves, vagy ezt el lehet végezni rövidebb idő alatt is"


Egy komplett Bsc + Msc vagy "osztatlan" 5, vagy 5,5 (üzleti képzések a szakmai gyakorlat követelménye miatt) év(3 vagy 3,5+2) egy Msc önmagában csak 2 év.

2019. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
49%

Amit kérdeztél, de nem (jól) válaszoltak rá: meg kezdhetsz szeptemberben pótfelvételivel. Ide csak önköltséges helyeket hirdetnek meg (újrajelentkezéssel, tárgyelfogadtatással vagy átsorolással később át lehet menni államilag támogatottra).


Ennek augusztus elején lesz a határideje, elég rövid, és csak július végén írják ki, ha megvannak a pontok, Kövesd majd a felvi.hu-t (ezt egyébként is érdemes!)

2019. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
4: Köszi, megnézem majd, sajnos még mindig karbantartás van...
2019. máj. 11. 11:03
 8/41 A kérdező kommentje:

5:

Kicsit tisztult a kép, csak hogy jól értem-e?:


Tehát, ha én pl. egy pénzügy/számvitel szakra szeretnék menni, de az 1. diplomámnak nem sok köze van hozzá (mert pl. pedagógus, agrármérnök, akármi), akkor gyakorlatilag ez nem egy másoddiploma lesz, hanem egy 2. teljesen önálló diploma, amihez ugyanúgy felvételizni kell, mintha most érettségiznék a héten.


Ha én 6 félévet töltöttem anno főiskolán, akkor még elvileg 8 félévem ingyenes lehet, de csak akkor, ha az állami finanszírozást eléri a pontom.


És mivel a nem kapcsolódó téma miatt nagy valószínűség szerinte egy teljesen új diplomát kell csinálnom, ezért el kell végeznem egy 3 éves alapszakot (Bsc) + egy 2 éves mesterszakot (Msc).


Jól értettem az eddigieket?

Ha igen, akkor viszont még lennének kérdéseim:))

2019. máj. 11. 11:16
 9/41 A kérdező kommentje:

Maga a felvételi rész, meg a pontok homály még egy kicsit.

Anno ha jól emlékszem, nem is kellett felvételit írnom az adott főiskolára, mert felvettek az akkori pontok alapján.


Most ez hogy működik, miből állnak össze a pontok?

Most is van olyan, hogy nem kell felvételit írni, hanem önmagában pontok alapján felvesznek, mint régen?


És nekem pl, aki tizenéve végzett felsőoktstásban, hogyan állnak össze a pontjaim, hogyan tudom ezt kiszámítani?

2019. máj. 11. 11:19
 10/41 A kérdező kommentje:

6: Köszönöm, ez a része érdekelne, hogy működik pontosan ez a pótfelvételi?


Az nem probléma, ha most csak fizetősre jutok be. 1. félév után át tudok jelentkezni akár államira, ha jók a jegyeim?

2019. máj. 11. 11:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!