Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kevesebb tárgyat veszek fel,...

Kevesebb tárgyat veszek fel, csúszás?

Figyelt kérdés

Nos az első félévet az egyetemen elrontottam,nem tanultam semmit vizsgaidőszakban SEM. 2 tárgy kivételével mindeg buktam.

Most 2.félévben sikerült ráéreznem hogyan is kell tanulni az egyetemen. Lettek megajánlott jegyek és csak 3 vizsgám lesz. Viszont ugye ott van még pár első féléves tárgy amit kövi félévben tudok felvenni. (Nem épp a legkönnyebbek).

Na mosmár,3 félévben amúgy is sok nehéz tárgyunk lesz (6kredites). Mi van akkor,ha én azokból csak 1-2-t veszek fel,nem mindet amit kellene 3.félévre, és szépen csinálhatom az első féléves tárgyakat közben.

Szóval totál szétcsúszik a tantervem és bevállalom hogy esetleg csúszok max egy évet.

Lehet ilyet?


2019. máj. 18. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem kötelező betartani a minta tantervet. Annyi a lényeg, hogy minden félévben meglegyen a kötelező kreditszám és kész. Nem tudom hány tartárgyról van szó és hova jársz, de én azt csinálnám a helyedben, hogy az első féléves tárgyakat elosztanám a maradék két őszi félévre, úgy hogy ha mondjuk a 3.félév nehéz akkor azokhoz az 1. Félév könnyebb tárgyait venném fel.. Nyilván attól is függ a prioritás hogy van-e ráépülés. Én igyekeznék nem csúszni, de lehet, persze.
2019. máj. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ilyet, a minimum kredit legyen meg. Viszont én a helyedben felvennék mindent. Nem tudhatod előre biztosan, hogy milyen tárgyak lesznek. Nekünk volt olyan, amiről a felsőbbevesek azt mondták, hogy nagyon nehéz. Elsőre tök könnyen összejött. Vagy lehet ki tudsz puskázni 1-2 tárgyat. Én felvennék mindent, ha nem is sikerül mind is jobban jársz, mintha 1-2-t vennél fel másodévből.

Egy próbát szerintem megér, próbáld minél hamarabb letudni az összes tárgyat. A te hozzàllàsodbòl születnek a véget nem érő egyetemi évek. Lehet úgy gondolod, hogy csak 1 évet csúszol, de nem tudhatod előre hogy fog menni majd később a suli. Jobb letudni mindent minél hamarabb mégha meg is kell nyomni.

Hidd el, ha csúszol is, sokkal könnyebb lesz ha csak néhány tárggyal, nem az összessel. Több a kockázat, hogy még többet csúszol, ha több tárgyat hagysz.

2019. máj. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a bukott tárgyak között van olyan, ami ráépülős, azt feltétlen fel kellene venni, hogy haladni tudj, a többit a félévek alatt meg lehet csinálni. Több tárgyad lesz, de akár csúszás nélkül is mehet, persze ahhoz az is kell, hogy a tárgyakat meghirdessék, mert ha nem, akkor ugye felvenni se lehet őket.
2019. máj. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Éppen a ráépülős tárgyak lettek meg hála isten.

3.félév nagyon hezéz lesz, statisztika,integrálás,programozás....

2019. máj. 18. 13:54
 5/6 A kérdező kommentje:

CSAK úgy nem akarok ész nélkül mindent felvenni 40kreditig mert ha mégsem sikerül akkor elpataroltam egy tárgyfelvételt.

Fizetősön vsgyok,nincs minimum kredit, csak majd 5.félévre kell elérni X-et...

2019. máj. 18. 13:55
 6/6 anonim ***** válasza:
4. vagyok: csak annyit vegyél fel, amennyit elbírsz, a 2. tárgyfelvételtől külön is fizetni kell, úgyhogy csak ésszel.
2019. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!