Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék átjelentkezni...

Hogyan tudnék átjelentkezni másik szakra, ha már felvettek egy helyre? (főiskola)

Figyelt kérdés
2008-ban felvettek főiskolára, de a 3. passzív félévemet már elhasználtam. Elvileg szeptemberben újrakezdhetném... Az lenne a kérdésem, ha írnék egy dékánhelyettesi kérelmet, hogy másik szakra szeretnék menni, akkor ott mit néznek az átvételnél? (Én arra gondolok, hogy pl. 2008-ban X volt a ponthatár amivel felvettek, megnézik azon a szakon mennyi volt 2008-ban a ponthatár, és ha átmegyek rajta akkor átvesznek, vagy hogy? :) ) Plusz ha írnék egy ilyen kérelmet, de mondjuk nem fogadják el, akkor azon a szakon még elkezdhetem a tanulmányaimat, ahova amúgy felvettek? :) Remélem nem túl bonyolult... segítsetek kérlek, ha tudtok... :) Előre is köszi mindenkinek!
2010. júl. 7. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Újra kell felvételizned, ha más szakot kezdesz el, még ha ugyanazt akkor is nagy valószínűséggel, de így szinte biztos! És egyszerre 2 félévet lehet passziváltatni.
2010. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1) Az biztos, hogy a mostani ponthatárokat nézik és nem a 2008-ast.

2) Ha semmi köze nincs annak a szaknak a mostani szakodhoz, akkor felvételizned kell, legközelebb jövő februárban van erre lehetőséged.

3) Ha nem megy a suli, nem kell erőltetni.

2010. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja,

4) Ha elutasítják a kérelmed, attól még elkezdheted a tanulmányokat azon a szakon, amire felvettek.

2010. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!