Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van ennyi hasznavehetetl...

Miért van ennyi hasznavehetetlen diplomát adó felsőoktatási intézmény?

Figyelt kérdés

És ezek nem ilyen-olyan magán, meg alapítványi kamuiskolák, hanem "rendes" állami kezelésbe tartozó intézmények.

Csak éppen a diplomájukkal annyit nem lehet keresni, mint egy jó szakmunkásbizonyítvánnyal.


2019. máj. 21. 10:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert van rá kereslet, van akit ez érdekel. A fizetés nem minden.
2019. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy van, ahogy az első írta. Én azon az elven vagyok, hogy hiába keres valaki jól, ha utálja, amit csinál. Ha az ember talpraesett, akkor szerintem lehet bármilyen diplomája, el fog tudni vele helyezkedni olyan helyen, ahol nem fizetnek rosszul. Szerintem nincs olyan, hogy hasznavehetetlen diploma. Neked mi számít annak?
2019. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Van olyan akinek van egy jó diplomája de csak a tudás szomja miatt tanul olyat ami “hasznavehetetlen”.

Az, hogy ki hogyan helyezkedik el meg csak is saját magán múlik. Sajnos vidéken a mérnöki diplomákkal sem lehet budapesti csilli-villi összegeket keresni(akár 10 év tapasztalattal se). Ha magánban csinálod akkor igen.

2019. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem a pedagógusi, meg eü-i diplomákra gondolok, mert ott nyilvánvalóan a hivatástudat az elsődleges. De ezek abszolút nem is hasznavehetetlen diplomák, mert kb 5 perc alatt lehet velük állást találni.

Hanem pl egy "közigazgatás szervező". Azt neezem tudom elképzelni, hogy valakinek ez legyen egy gyerekkori álma.

2019. máj. 21. 10:47
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent akkor nálad a hasznavehetetlen diploma? Mert nem egészen világos. Aki például közigazgatási szervezőbek tanul, annak a diploma megszerzése után az állam biztosít munkát, ergo nem kell vesződni a munkakereséssel. Simán lehet nagykövetségeken dolgozni, ha valaki nemzetközi karriert akar. Van ilyen szakiránya is. Azzal pedig akár meg lehet pályázni gyakornoki munkát is például az EU egyik szervezetében. Nyílván ehhez elhivatottság, tanulni akarás kell. Az választja ezt, akit érdekel a jog és a politika.
2019. máj. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

5:

"Mit jelent akkor nálad a hasznavehetetlen diploma? Mert nem egészen világos."


Azt, hogy nem tudja hasznát venni, nem tud vele elhelyezkedni.


"Aki például közigazgatási szervezőbek tanul, annak a diploma megszerzése után az állam biztosít munkát, ergo nem kell vesződni a munkakereséssel"


Ez így nagyon jól hangzik (gondolom ezzel etetik be a felvételizőket is), csak éppen nem így.

Egy ismerősöm tavaly végzett "közigazgatás szervezőként", 8 hónapig sehová nem tudott elhelyezkedni, utána egy pesti multi vette fel, de csak azért mert angol felsőfokúja van.

Most tulajdonképpen betanított irodai munkát végez, excel táblázatokat töltöget

2019. máj. 21. 11:14
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Azzal azért tisztában kell lenni, hogy csak mert a te ismerősöd nem tudott elhelyezkedni, attól még nem hasznavehetetlen a diplomája :) kell hozzá az egyén talpraesettsége és elszántsága is. Hiába van diplomája, ha nem találják megfelelőnék a munkára. A diploma önmagában kevés.
2019. máj. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7: Nagy összegben mertem volna fogadni, hogy ez lesz a válasz:DDD

De vajon egy orvosnak, közgazdásznak, pedagógusnak miért nincsenek elhelyezkedési problémái?

2019. máj. 21. 11:20
 9/19 anonim ***** válasza:
Mert orvosokból és pedagógusokból hiány van. Alapszakkal szerintem alapból nehezen lehet elhelyezkedni, de közgazdász diplomával mesterképzésen például marketing szakember lehet az ember, amit gondolom nem kell magyaráznom, hogy miért lehet vele könnyen elhelyezkedni. Vannak piacképesebb szakmák, ezekkel könnyebb nyilván. De az emberi tényezőt továbbra is figyelembe kell venni. Az, hogy az ember nem tud elhelyezkedni különböző okokból a diplomájának megfelelő szakmában, még nem jelenti azt, hogy a megszerzett tudást nem tudja máshol hasznosítani. Egy adott diplomával nem csak egy adott munkát lehet végezni, hanem nagyon nagyon sok másikat is.
2019. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
A közigazgatás szervező vicces, hogy szóba került, mert már nem is fog több ilyen szak indulni, nem fognak munkát kapni, akiknek ilyen diplomájuk lesz. :D 3 ismerősöm is ezt tanulja most, konkrétan közölték velük, hogy nem fognak tudni a "szakmán belül" elhelyezkedni. Szóval most mindegyik más egyetemet néz, hogy hová menjen tovább tanulni.
2019. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!