Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből mennyit és hogyan...

Miből mennyit és hogyan kellene tanulnom szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés
29.-én tudjuk meg az írásbeli eredményeket, én úgy érzem, hogy mindegyik elég jól sikerült, matekon kívül, viszont matekból nem gondolnám, hogy szóbeliznem kellene, azért annyit tudtam belőle, hogy legalább egy kettes meglegyen ha hármas nem is. Mivel nem megyek továbbtanulni hanem más terveim vannak ezért az érettségi eredményeim nem számítanak, csak az érettségi bizonyítvány legyen meg. Elég lusta vagyok a tanuláshoz de ha ráveszem magam akkor elég hatékonyan tanulok. 40 földrajz tétel, 40 magyar és 20 töri lenne amit meg kellene tanulnom, nagyjából 3 hét alatt. 13% a minimum amit elszeretnék érni minden tantárgyból, angolból nincsenek tételek de elég jól teljesítettem az elmúlt években belőle illetve emelt angol tagozatos osztályba jártam szóval attól nem félek, hogy nem menne. Hogy kellene csinálnom, hogy a lehető legkevesebb erőbefektetéssel felkészüljek a minimum 13%-ra? Mennyit kellene megtanulnom a tételekből? Egyáltalán elkezdjem-e kidolgozni őket? Attól félek, hogy sok lenne végig kidolgozni őket és meg is tanulni, szerintem kevés lenne erre az időm ami maradt. Vagy interneten olvasgassam a tételeket? Sok minden megmaradt, nem teljesen idegen a tételsor sem számomra, vannak olyan tételek amikről egy jó forrással nagyon sokat tudok beszélni. Igazából vannak alapvető fogalmaim az összes tantárgyból de mégsem akarom azt, hogy esetleg amit kihúzok arról nem tudok majd szinte semmit. Tulajdonképpen azért sem számít nekem, hogy az adott tantárgy 2-es vagy 5-ös lesz-e, mert az írásbelin nem hiszem, hogy kimagasló teljesítményt nyújtottam volna ezért ha a jövőben mégis továbbszeretnék tanulni akkor mindenképp újraérettségiznék (tudom, hogy nehezebb lenne, de amúgy sem látok rá sok esélyt). Szóval az én helyemben ti hogy csinálnátok?

2019. máj. 27. 19:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Én tavaly a zanza.tv oldalon nézegettem az összefoglaló videókat, és mindenből meglett a 3-mas.
2019. máj. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!