Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentotisztire mennyi pontal...

Mentotisztire mennyi pontal lehet biztosan bejutni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez evrol evre valtozik, de nagyjabol menni pont kell, hogy nappali kepzesben allami tamogatottra bejusson az ember? Peladul Debreceni Egyetemen.

2019. máj. 28. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
"Felvi.hu ponthatárok 2018" így tudsz rákeresni, kihoz egy listát az egyetemekről, kiválasztod a debrecenit, azon belül az egészségügyi kart és ott van. N a nappali, L a levelező, A az állami és K a fizetős. Ha ez a mentőtiszti alapképzés, akkor ANA kódút keress, ha osztatlan mester akkor ONA.
2019. máj. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt lattam is, most mondjuk tavaly volt 282-a ponthatar, akkor mindenki akinek az felett van bejutott? Gondolom nem, hisz az egyetem is csak x helyet tud adni, vagy nem?
2019. máj. 28. 16:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mentőtisztire nem bejutni nehéz, hanem azt elvégezni. Brutális a fluktuáció. Töredéke a bejutottaknak tud diplomázni. Olvass utána .Rengeteg ezzel kapcsolatos kérdés-válasz van itt.
2019. máj. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Meg lehet nézni, hány embert vesznek fel. Alapvetően igyekeznek kitölteni a szakot, mivel néhányan úgyis ott fogják hagyni. Ha 282 pont volt, akkor gyúrj mondjuk egy 300ra, az már egész jó esély. Hozzá kell tenni, hogy jövőre kötelező lesz egy emelt szintű érettségi és egy középfokú nyelvvizsga, ezek nélkül nem vesznek fel, de még nem tudni, hogyan alakulnak emiatt a pontok, milyen lesz a számítás.
2019. máj. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van majdnem 400 pontom. Akkor gondolom nem kell aggódjak. Ami a bentmaradast illeti, tudom hogy piszok nehéz, de pont azért csinálom. Ha életekkel dolgozunk meg kell szenvedni előtte.
2019. máj. 29. 09:13
 6/9 anonim ***** válasza:
A ponthatár a jelentkezők számának figyelembe vételével történik, nyílvánvalóan. Nem tudom, hányan jelentkeztek tavaly és hogy mennyi fő a kapacitás, de pl. ha 300-an jelentkeztek és 180 diákot vesznek fel, akkor az lesz a ponthatár, ami a sorrendben 180. legmagagasabb pont volt, azaz a 180.-ként bejutott jelentkező pontja.
2019. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(Azt feltételezve, hogy hogy csak az az 1 fő volt 283 pontos. Mert ha többen osztozkodnak ugyanazon a pontszámon, ami sorrendben a 180. és csak 180 főt vehetnek fel, akkor azok már nem kerülnek be, handm inkább akkor pl. 170 fő jut be csak, mert 15 főnek volt 283, ami 5-tel több a limitnél.
2019. máj. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hat az iden 215 jelentkezo van. Ha jol lattam 71 helyet ad az egyetem, igy 3,02:1-hez az esely hogy az ember bejusson. Bar teny hogy tavaly 281-pont volt a ponthatar. Ha az elso 71-ember pontjait nezik, akkor sokkal magasabb lesz az iden, bar kitudja. Csak remenykedni tudom, hogy azt atlag 391-pont versenykepes lesz.
2019. máj. 29. 12:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Az országban 3 helyen képzik a mentőtiszteket, de a debreceni egyetemre a legkönnyebb bejutni. utána pécs utana pest. Előző kommentelő jól mondta, nem bejutni hanem bent maradni nehéz. Az alacsony ponthatár miatt sokan jelentkeztek ide, és el is véreztek könynen. Mennyi pontod lesz? Tavalyihoz képest nem hinném hoyg sokkal emelkedik.
2019. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!