Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki segítsen! Minek és hol...

Valaki segítsen! Minek és hol tanuljak tovább? Szakközépiskola vagy nem? Gimnázium?

Figyelt kérdés

Semmit nem tudok. Azt se hogy mi akarok lenni felnőt koromba. Azt se hogy hol tanuljak tovább?

Ha szaközépbe megyek akkor a művészeti (rajzok és rajzolás, talán még fotó szerkesztés) szakra vagy valami biológia szakra (imádom az állatokat, velük foglalkozni, sokat is tudok róluk).

Ami még érdekel az animálás, animáció.

Az angolt szeretem, halgatni, olvasni, de nem nagyon tudok beszélni sem. Szóval ez is talán.

Vagy a sütés-főzés. De ez tényleg csak talán.


Szóval? Én tényleg nagyon nem tudom. Jövőre mit jelöljek meg?

Ha tudtok lecci irjatok iskolákat. Vagy hogy ilyen érdeklődési körrel merre és hova érdemes menni.Már az is nagy segítség lehet ha megmondjátok ezekből milyen munkám lehet. Majd mindenképp olyan munkát szeretnék amit nem a pézért csinálom hanem szeretettel.


Előre is köszönöm!!



2019. jún. 1. 06:00
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt elgelejtettem hogy jó suliba szeretnék majd menni.

Én gondoltam a Jedlikre de ez sem. biztos.

A jegyeim amúgy jók mindenből 5 vagyok csak matekból vagyok 4. De az úgy hogy az emelt csoportba nem adja meg a tánár csak 4,75 től az 5t. Nekem meg 4,4 volt az átlagom

2019. jún. 1. 06:05
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire jó tanuló vagy és nincs határozott elképzelésed még a leendő pályád irányáról sem, akkor mindenképpen csak az általános gimnázium javasolható. Így marad még négy éved, hogy megismerd önmagad. Az érettségi pedig szinte bármilyen pályához, területhez jól jön.


Ettől függetlenül képzőművészeti pályát választani manapság elég kockázatos dolog, mert hiába szereted a munkád, ha nem tudsz megélni belőle. Ezért a művészeti pályát csak akkor válaszd, ha kivételes tehetséget érzel. Esetleg a rajz-biológia szakos tanári pálya lehetne egy jó kompromisszum, amennyiben persze szívesen foglalkoznál gyerekekkel. Ha nem, akkor pedig a biológia irányában lehetne elmozdulnod, mondjuk agrármérnöki, erdőmérnöki, kertészmérnöki pályában gondolkodhatsz. De az is lehet, hogy új dolgok is érdekelni kezdenek majd a középiskola alatt. Szerencsére mint írtam, lesz még időd gondolkodni.

2019. jún. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szakközépiskolát nem javaslom mert az nem ad érettségit. A szakgimnáziumot (ami ad érettségit es szakmai alapozást) csak akkor javaslom ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy mi akarsz lenni. A magyar oktatási rendszer nagyon megnehezíti az átjárást a szakgimik és a gimik között, mert lehet hogy két év múlva teljesen más fog érdekelni.

A gimnáziumot javaslom ha nem vagy még teljesen biztos, hogy mi szeretnél majd lenni. A szakgimi után egy év tanulással azt az okj-s papírt kapod meg amit a gimi után két év tanulással.

A csepeli Jedlik nem rossz suli. De Weiss Manfrédot sulit messziről kerüld el.

2019. jún. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt tudtam hogy a művészeti oldalról nem valami biztos megélhetés.

Gondoltam arra hogy mondjuk állatorvos, biológus vagy bármi ami úgy állatos.

Milyen suli lenne érdemes? Tpasztalrokat is irhattok, vagy suli neveket


És még egyszer köszi. Már most előréb vagyok

2019. jún. 1. 12:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem először írd meg a központidat jól és annak eredményének függvényében keress magadnak iskolát. Egy 90/100-as központival mehetsz top 10-es elitgimibe, de egy 50/100-as központival gyengébb gimik között válogathatsz.
2019. jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!