Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb gimnázium vagy...

Melyik a jobb gimnázium vagy szakközépiskola?

Figyelt kérdés
Már nyolcadikos vagyok, de még mindig nem tudom, hogy hol tanuljak tovább.

2018. júl. 27. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Elmennél koleszba az ország másik végébe ha ott lenne a "legjobb" középiskola, szüleid fizetnék?
2018. júl. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
68%
Szia. Mivel nem tudom hol laksz ezért inkább egy ilyen általános segítséget írok, amivel nekem könyebb lenne meghozni ezt a döntést, és remélem neked is segít. Szerintem a döntésedet ne befolyásolja majd hogy az az iskola amit választasz, hányadik pl. a HVG-s rangsorban, mert ezek a rangsorok nem mindig tudják tükrözni a valóságot. Általában a tanulmányilag jobb gimnáziumoknak kikiáltott helyek közösségi szempontból nem olyan erősek. (Persze vannak kivételek). Azt döntsd el magadban, hogy inkább egy versenyistállót keresel, vagy egy erős de ugyanakkor mégsem durván megerőltető sulit. Számít-e a közösség, az iskolának legyenek-e nemzetközi kapcsolatai. Szeretnél-e valami különleges tagozatra járni. Ezeket döntsd el magadban, és állíts fel magadnak egy rangsort, hogy ezek közül az értékek közül melyik a legfontosabb. Nézz utána ezek alapján suliknak, kérdezd körbe az ismerőseidet akik esetleg odajárnak. Menj el nyíltnapokra, hogy egy kicsit bele láss az adott suli életbe, hangulatába. DE azért ne is a nyíltnap legyen a döntésed alapja, mert azért nagyon sokszor nagyon megvannak játszva. Ha teljesen őszínte akarok lenni soha nem lehetsz biztos abban hogy teljesen jó lesz a suli, mert a leendő osztálytársaid, tanáraid, osztályfőnököd nagyon nagyban fogják befolyásolni. De hajrá, sok sikert a felvételihez. Ha budapesti gimnáziumok között keresgélsz nyugodtan írj privát üzenetet, és segítek még.
2018. júl. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Szakgimibe csak akkor menj ha 100%-ig biztos vagy benne hogy mi akarsz lenni. Később nem nagyon lesz lehetőséged meggondolni magadat.


Gimit azért javaslom mert marad 4 éved a pályaválasztásra és gimiből bármelyik irányba megehetsz tanulni míg szakgimiből csak az adott szakirányban van esélyed.


Szakközépiskola a régi szakmunkásképző. Ide is mehetyz ha pl kőműves akarsz lenni.

2018. júl. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
94%

régen szakközépiskola volt, az új elnevezés már szakgimi.

ha továbbtanulni akarsz, gimi.

mellesleg lehet szakgimiből is továbbtanulni, én 2 éves szakma utáni érettségin érettségiztem, és felvettek egy egyetemre

2018. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!