Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ilyen esetben milyen lehetőség...

Ilyen esetben milyen lehetőségek vannak arra, hogy gyerekünk születhessen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lényeg az, hogy a párommal elég komolyak a dolgok, de eddig még nem jutott eszembe ezen gondolkoznom.


A lényeg az, hogy nem lehet gyerekem, vagyis, lehet mivel a termékenységem normális, párom is termékeny, stb, de egy rendellenesség miatt nem tudnék kihordani egy gyereket, mert abba lehet én is belehalnék, úgyhogy ha esetleg valahogy bármi becsúszna azonnal el kéne vetetni.

Nyilván ezt párom is tudja, és sosem tenne ki ilyen rizikónak.

De ha jó tudom ilyen esetben vannak módszerek mint pl a béranyaság, és hasonló, [tudom, az Mo.-n szabályellenes, most csak felhoztam példának]

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módszerek vannak ebben az esetben, ha a pár nemzőképessége normális, de a nő nem tudná kihordani a gyereket?



2016. júl. 1. 04:02
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Csak és kizárólag az örökbefogadás
2016. júl. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért pontoztátok le az elsőt. Mégis, mi a különbség a gyerekhez jutáshoz az ügyben, hogy a nemzőképesség miatt, vagy más eü okból nem lehet gyerek? Nem totál mindegy? Ha nem tudod kihordani, akkor nem tudod kihordani, mindegy, hogy miért. Béranyaság hivatalosan nem játszik a párod spermájával, akkor mégis mi maradna az örökbefogadáson kívül?


Egyébként ez 100%, hogy baj lenne a terhességből? Konzultáltál erről MOST is orvossal? Nem lehet, hogy 10-15 éve ezt mondták, de azóta változott valami?

2016. júl. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az pontozott le, aki a törvénytélen utat választaná. Mert nyilván van olyan is. A férj felredug, alá írja az apasagit, a nő meg lemond a gyerekről. Ezután a feleség házastársi orokbefogadassal orokbefogadja. Miután ez beranyasag és mint ilyen Magyarországon nem engedélyezett, a párnák semmi de semmi nem garantálja, hogy az anya lemondás a gyerekről. Simán lehet az, hogy megtartása, apuci meg fizetheti a tartasdijat. Így bizony csak az örökbefogadás az egyetlen mód, ahol biztosan gyerekhez juthatnak. Vagy várnak még pár évtizedet, mire kifejlesztik a mű méhet vagy legalizáljak a beranyasagot.

Amúgy érdekelne, hogy a lepontozo mit javasol

2016. júl. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2# vagyok, megint csak egyet kell maximálisan értenem az 3# válasszal! A kérdező szempontjából az lenne a tökéletes megoldás, hogy az ő petesejtjéből és a férje spermájából lombikbaba készülne és az egy béranya kihordaná. Ez lenne a legszuperebb, mert így 100%-ban vér szerinti gyerek lenne. Viszont mivel ennek Magyarországon nincs meg a jogi háttere, sajnos csak fikció. :(


Az 50%-ban saját gyerekre meg az van, amit a 3# mondott, nagyon nagy esély lenne arra, hogy a "béranya" kötődni kezd a magzathoz (értelemszerűen, hiszen kihorja) végül mégis meg akarná tartani, plusz még le is húzna titeket a gyerektartással, mivel a béranyaság intézményének hiányában a jelenlegi jogi szabályozással neki csak jogai, igényei vannak, lemondási kötelezettségi nincs, szóval gyerek se lenne, meg még fizethetnének szépen havonta hogy ő nevelgesse a gyereket. Végtelenül gáz szituáció, de sajnos ilyen a szabályozás...

2016. júl. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Csehországban engedélyezett a béranyaság, talán elég kiutazni és ott intézni, legalábbis ismerek nálunk (Szlovákiában élek)olyan párt akiknek így született babájuk.
2016. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan, ha az örökbefogadásban lennék elsősorban érdekelt, akkor fel se raktam volna a kérdést. De, akkor, ha Magyarországon nem, akkor nem. Arra a válaszra hogy biztos nem e tudnám kihordani: Biztos. Részletezni nem szeretném, de a lényeg az, hogy rendkívül összetett és műthetetlen a dolog, úgyhogy nincs olyan az egyenletbe, hogy "majd".
2016. júl. 2. 04:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!