Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben milyen lehetőség...

Ilyen esetben milyen lehetőségek vannak az alkoholista szülővel szemben?

Figyelt kérdés

Ikerházban élünk, egyik oldalon mi, a másikon ő lakik, közvetlen szomszéd nincs.

Mindig is alkoholgondjai voltak, ebben nőttünk fel.

Most viszont hétfő óta folyamatosan részeg.

Kint ül az udvaron, összefüggéstelenül kiabál, a madaraknak üvöltve károg vagy épp a kutyának ugat.

Szólni nem lehet neki, mert üvölt és órákig megy az ember után és kiabálva elmond mindennek. Undorító mocskos féreg a leggyengébb, aminek nevez.


Mi túléljük, kb megszoktuk, de a gyerekeink félek, megijednek tőle.

Ráadásul, 4. napja, hazaérve a munkából ezt hallgatjuk, pattanásig feszültek az idegeik.

Mit lehet tenni ilyenkor?

Napok óta részeg emberre ki lehet hívni a mentőt? Vagy rendőrt a hangoskodásért?


2018. júl. 12. 13:54
 1/9 anonim válasza:
Én tuti kihivnám rá a rendőröket
2018. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mondjuk sose költöztem volna oda...
2018. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kitenném az eladó táblát és elmennék máshová. 100%-ig komolyan mondom. Még az is lehet, hogy amíg nem találok vevőt, albérletbe költöznék, es nem mondanám meg neki hova.
2018. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk ő volt az, aki ide költözött..

Kösz a felettébb "hasznos" választ :)ezért nem kell okoskodni, ameddig nem tudsz minden információt :/

2018. júl. 12. 14:06
 5/9 A kérdező kommentje:

80%-os

Erre én is gondoltam már, de, mivel nyugdíjas és egyedül van, simán balhézna pl érdeklődők körbevezetésekor.

Ki az, aki egy 70 éves, üvöltöző alkeszt akar szomszédnak ? :(

2018. júl. 12. 14:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Tűrsz. Ezért sem rendőr, sem mentő nem fog kimenni.
2018. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kié a ház?
2018. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg hangoskodik és ez huzamos ideig fennáll, lehetetlenné teszi a nyugodt pihenést, akkor kérhettek a jegyzőtől birtokvédelmet. De szerintem attól még ugyan úgy inni fog a papa, hogy hivatalosan felszólítják a hangoskodás mellőzésére, csak még utálni is fog. (Bár ha jól értem most sem jó a viszony.)

Megoldás lehetne kivásárolni onnan de gondolom nem tudjátok zsebből előrántani egy ház árát.

Ha nagyon rossz a helyzet, akkor gyámság alá lehet vetetni egyébként.

2018. júl. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mikor józan, akkor nem tudsz vele beszélni?
2018. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!