Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvettek BME-re logisztikai...

Felvettek BME-re logisztikai mérnőkire, oda menjek, vagy inkább a Miskci Egyetemre? Öreg vagyok.

Figyelt kérdés

Hali! 27 éves vagyok, már van egy diplomám, de a szakmai gyakorlaton kívül nem dolgoztam vele...

Legfőképpen azért mert nem szeretem.

De más okai is vannak.


A logisztikai mérnöki már tényleg jobban érdekelne, már 27 éves fejjel ebben sokkal biztosabb vagyok mint annó 18-19-20 évesen...


Tavaly jelentkeztem a BME-re erre a szakra és fel is vettek, ugyanakkor végül különböző okok miatt nem iratkoztam be.

Az egyik ok, az a megélhetésem bizonytalansága volt... Eleve nem budapesti vagyok (Miskolck közelebb van), s bár az első szakomat BP.-n végeztem, akkoriban még támogattak a szüleim, stb.

Azóta már rosszabb anyagi helyzetben vannak, meg talán ennyi idősen már el sem várhatnám ismét ezt...

Valamint a BME-n nappali képzés van, nem tuti, hogy tudnék mellette dolgozni.


Az lenne a kérdésem, hogy vajon jobb lenne e majd a 2020/21-es tanévben megcélozni egy duális képzést a Miskolci Egyetemen, mint bevállalni a BME-t?


Ti hogy döntenétek?

Az sem lenne sokkal könnyebb, az biztos, nem ezért gondoltam, hanem egyrészt az anyagi része is meg lenne oldva a dolognak, másrészt értékes tapasztalatot is szereznék... De azért mégis az egyik a BME, a másik meg a ME.


Mit gondoltok?



2019. jún. 4. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben Miskolcra mennék, ha az anyagilag jobban megoldható.

Úgyis inkább számít a szakmai tapasztalat, mint az egyetem neve.

2019. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Miskolci Egyetem egyáltalán nem rossz hírű hely műszaki téren, az oktatók is jók, s ha onnan kerülsz ki, alig rosszabbak az esélyeid, mint ha a BME-ről. A BME-n belül a Közlekedés- és Járműmérnöki Kar pedig annyira azért nem jó hírű a többihez képest. Ráadásul Pesten lakni drága mulatság, ha Miskolc környékén laksz. Szóval lényegében minden Miskolc mellett szól. Esetleg még a duális képzés helyett a levelező képzésre volna érdemes elgondolkodnod Miskolcon, ha a jelenlegi munkahelyeden jól érzed magad és néha el tudnak engedni pénteken.
2019. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vodafonelive ***** válasza:

Van már egy diplomád. A BME-n nem biztos, de a Miskolcin több, mint valószínű, hogy el tudsz fogadni 1-2 tantárgyat amit nem kell újra megcsinálni.

Jövőre viszont érdemes megnézni, hogy jelentkezhetsz-e oda diplomával vagy a diplomásból is ki van kötve, hogy milyen lehet stb.

Ha nem fogadnák el a mostani diplomádat pontszámításban akkor nyelvvizsga plusz egy kötelező emelt érettségi kell mondjuk matekból vagy fizikából.

2019. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Miskolc. Kérdésedből lejön, hogy csak azért mennél Pestre, mert BME és az milyen jó diplomát ad. Ez igaz, de műszaki területen Miskolc sem ad kevesebbet tudásban, az oktatók jók, szakmailag is elismertek, és ha anyagilag sokkal jobban kijönnél, talán nagyobb esély van, hogy elvégzed, mert fent tudod magad tartani. De végül is a döntés a tiéd.
2019. jún. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!