Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez így lehetséges? Tárgyak...

Ez így lehetséges? Tárgyak elfogadtatása egyetemen.

Figyelt kérdés
Jelenleg műszaki menedzser szakon tanulok, egy év múlva végzek, utána pedig szeretnék építőmérnöknek tanulni levelező tagozaton. Utána néztem, hogy néhány tárgyamat el tudnám fogadtatni, amiket elvégeztem már. Az lenne a kérdésem, hogy ha kb 9-10 tárgyat elfogadnak, akkor csökkenhetnek a féléveim száma? Mármint ugye 8 féléves az építőmérnöki szak, elfogadnak bizonyos tárgyakat, és azok helyére veszek fel mást, akkor lehetséges, hogy 2-3 felévvel csökken a képzés? Volt akinek sikerült ez?

2019. jún. 5. 06:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legbiztosabb, ha a TO-t kerded. Csokkeni fog vszinuleg, de nem hiszem h akar 3 felevet.
2019. jún. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csökkenhetnek, ha a más tárgyakat fel tudsz venni helyettük hamarabb.
2019. jún. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Könnyebbnek biztos könnyebb lesz a képzés HA elfogadják. Ha valamit elfogadnak nem kell a helyére mást felvenned. Örülj, ha esetleg a matekokat már nem kellene újra csinálnod, pár gazdasági meg esetleg reál tantárgyat. 1 félévvel talán le tudod csökkenteni a képzés idejét.
2019. jún. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
En nem akarom el venni a kedved az epitomernok szaktol,de nem kecsegtet valami jo kilatasokkal. Raadasul ugyanúgy szívás,rengeteg beadando, rajz stb. A mérnöki szakok kozul az egyik legrosszabb fizetést kínálja, nézd meg a palyakovetesi rendszert. Inkabb mennek építészmérnöknek,ha mindenkepp az epitoipar érdekel. Tudom, mert ismerosunk fia is odajar és nagyon el van keseredve,hogy miert erre a szakra jelentkezett.
2019. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2019. jún. 5. 12:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szorosan épülnek egymásra a dolgok, nézd meg a mintatantervet,Legfeljebb kevesebb tárgyad lesz, néhány enyhébb félév, de szerintem max egyet félévet spórolhatsz. 9-10 tárgyad van félévenként. "Bme émk kari órarend"-re keress, fent van vannak az előkövetelmények. A műszaki mechanikátokat nem hiszem hogy elfogadják, de egy próbát megér
2019. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát már építő vagy építész akkor inkább építő... Azért ne vicceljünk már...
2019. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megéri valami mérnök szakra váltani, de ennél nézhettél volna ki jobbakat is.
2019. júl. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!