Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintü matek érettségire...

Emelt szintü matek érettségire felkészülés egy év alatt lehetséges? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tehát én csak nem olyan régen jöttem rá(sajnos),hogy nagyon szeretnék egy emelt matek érettségit.Normál órákon 5-ös vagyok matekból(ebben az évben jelenleg csak ötösöm van,11.-be járok).A kérdésem az lenne,hogy ha nyár elején elkezdem tanárral,belefektetem az energiát,akkor szerintetek egy erős ötöst ki lehet hozni belőle?

A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!!



2019. máj. 13. 23:08
 1/10 Mojjo ***** válasza:
100%
Persze, simán. Ha valaki ezt nem tudná megugrani, esélye sem lenne olyan egyetemen, ahol kell a matek.
2019. máj. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A matek írásbeli legalább 80%-a csak középszintű tudással megírható (sőt, az ideiben semmilyen emelt szintű anyag nem került elő, nyomokban volt deriválás, de az is kiváltható volt a középszintű anyaggal). Persze cserébe a középszintű anyagot magabiztosan kell hozzá tudni.

Szóval ha jól megy a matek, akkor még rengeteg esélyed van az emelt matekra.

2019. máj. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Ja most olvasom 11-be jársz.

Én azt hittem 2 heted van rá :D


Egyetemen kb 1-2 hét alatt kell felkészülni a vizsgákra... ami enyhén szólva nagyságrendileg távol esett egy emelt matek érettségitől :)


Jó tény, itt 5ösre kell megírni, ott meg örülni kellett néha egy vérkettesnek :D

2019. máj. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen a matekos tárgyaknál kevesebb anyagok vannak. Külön vannak valasztva és nem egybe. Persze 1-1 téma mélyebben van érintve. De a matekos tárgyaknál olyan feladatokat kérnek vissza általában amik gyakorlaton vannak. Az nem olyan sok. Persze, hogy fellehet készülni. Emelt matekra meg 4 éves anyag, barmi lehet. Többet kell tudni, mint egy analízis vizsgán. Vagy csak a rutin mondja belőlem, hogy az egyetemi anyag kevés:).
2019. máj. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mojjo ***** válasza:
71%
@4: Azért legyünk reálisak. Akinek 1 év kevés egy emelt matekra, minden témakörrel, az ki fog esni egyetemen.
2019. máj. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Igazából egy év se kell. Pár hónap elég rá és többet felesleges is tanulni.


Csak azt mondom, hogy saját tapasztalatból nekem egyetemen könnyebben mentek ezek, mint az érettségi. De lehet csak azért mert egyetemen megvolt már a rutin és eszre se vettem mekkora az anyagmennyiség. :)

2019. máj. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
1-2 honap max, ha tobb ido kell egy emelt matekra, nem neked valo a matematika(emelt matek egyetemihez kepest kb vicc)
2019. máj. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Kellő gyakorlással menni fog. Az emeltszint arról szól, hogy egy kicsit beleláss a “miért”-ekbe. Egy gondolkodásmódot tanulsz, az adott technikák pedig maguktól jönnek. Az előző hozzászolók említettek egy olyat, hogy emeltszintű feladatot meg lehet oldani középszintű techinával. Nyílván minél egyszerűbb, annál elegánsabb az adott megoldás. A legegyszerűbb megoldásmenetet nem fog mindig eszedbe jutni, ezért kell több megoldási módszer, amit tudsz alkalmazni. Sok sikert!
2019. máj. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!Mindenképpen belevágok akkor!
2019. máj. 15. 06:35
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Én már egyetemista vagyok, de anno 11.-ben félév után 1 hónappal kérvényeztem, h átmehessek matek faktra. A hétvégéim rámentek a féléves anyag bepótlására, de megérte. Egyetemistaként viccesnek találom, amikor az érettségi vagy a TZ-k miatt aggódnak a diákok. Az egyetem csilliárdszor nehezebb.
2019. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!