Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 2020-tól kötelező lesz a...

Ha 2020-tól kötelező lesz a nyelvvizsga és 1 emelt szintű érettségi a Felsőoktatásba való jelentkezéshez, szerintetek várható változás a ponthatárokban is?

Figyelt kérdés

2019. jún. 5. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz, ugyanis ezek eddig többlet pontokat eredmémyeztek. Kötelező dologra meg nem látom értelmét többletpontot adni. Szóval szerintem az egy középfokú nyelvvizgsa nem fog többé 28 pontot adni és az egy emelt sem fog egyből 50 plusz pontot adni. Szóval én arra számítok, hogy az egész pontrendszer (legalábbis a többletpontok rendszere) átalakításra kerül, és az új ponthatárok majd ehhez fognak igazodni.
2019. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én most érettségizek és elég sok, különböző iskolában tanító tanártól hallom, hogy idén is csökkeni fognak a ponthatárok elég sok helyen (pl egészségügy) de jövőre meg még a júliusihoz képest is mennek majd le 50-70 pontot tuti. Remélem tudtam valamennyire segíteni😅 nyugi, (sajnos) elég sokan nem fognak majd így tovább tanulni, így ha te tanulsz akkor simán van esély hogy bejuss oda ahova szeretnél
2019. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, azt olvastam E-duline-on,hogy csak a 2. Emelt érettségi és a 2. vagy felsőfokú nyelvvizsga fog többletpontot érni,csak arról nincs még tájékoztatás, hogy ponszámításban/ponthatárokban várható e változás, így csak egy kis véleménykutás céljából érdeklődöm.

Remélem beigazolódik a gondolatmenetünk, és ha lezárul a szeptemberi felveteli időszak többet fogunk megtudni,de józan paraszti ésszel gondolkodva biztosan. Sikeres felvételit a jövőben!

2019. jún. 5. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!