Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy mechatronika...

Gépészmérnök vagy mechatronikai mérnök BSc?

Figyelt kérdés
Még lehet valtoztatni,de en ahogy utananeztem a gépészmérnök sokkal jobb. Allasok teren is kb otszor annyi gepeszmernokot keresnek mint mechatrost. Tulajdonképpen jobban is erdekel,mert a villamosság nem áll valami kozel hozzám.
2019. jún. 5. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Inkább gépész. Én mechatronikai mérnöknek tanultam (és az is lettem), így utólag már nyugodt szívvel elmondhatom, hogy egy kalap sz@rt sem ért az egész. Tanultunk elektronikát, gépészetet és informatikát is, de mindenből olyan keveset, hogy azzal nem lehet kezdeni semmit. Én az egyetem után átnyergeltem elektronikai irányba, és végül is most villamosmérnöki pozícióban dolgozom, de még csak mint "segéd", mert még nincs annyi tudásom mint egy villamosmérnöknek.
2019. jún. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sejtettem,hogy ez a gond vele :/
2019. jún. 6. 00:04
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy az első írta.


Amúgy Mecha = Mérnök info. Vagyis tudásilag, ahogy az első írta.. Mindenből egy kicsit, de mégsem tudsz semmit. A mérnök info is ugyanez. Gépészet jobban megéri, a mérnökinfo helyett meg vagy villamosmérnöki, ha az érdekel jobban, vagy programozói.. vagy csak szimplán mész rendszergazdának foszk-ra, amúgy meg sok mérnök infos rendszergazdaként dolgozik valami iskolában vagy cégnél, mert igazából nehéz önmagában azzal a diplomával bárhova is elmenni... (Jó mellette mást is tanulni). Szóval a mechatronika is ilyen... Válaszd inkább a gépészetet, utána tudsz olyan szakirányfele menni, ha mégis az fog érdekelni.

2019. jún. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
A gépész százszor jobb, azon belül is a tervezés meg a gyártástechnológia. Azt tedd előre.
2019. jún. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy kicsit félelmetes hogy egyszer a mechatrót nyomják máskor a gépészt:D

Jó féléve még megvoltak hülyülve a mechatróért h mennyivel jobb mert átfogó képed at bla bla.

2019. jún. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi akkor egyértelmű ,hogy a gépészmérnöki a jobb :D
2019. jún. 6. 10:28
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint (kb. 40 ember alapján) az állások terén a migráció iránya az alábbi:

építő/építész->gépész->mechatronika->villamosmérnök->mérnökinfó

Azért mert mérnökinfóból van a legtöbb, míg építészből a legkevesebb állás.

Ez alól egyetlen kivételt láttam hogy mérnökinfóról ment villamosmérnöknek.

2019. jún. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!