Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tárgyai vannak egy...

Milyen tárgyai vannak egy vegyèsz technikusnak? Van olyan nehèz ez a kèpzès, mint egy emelt kèmia èrettsègi? Van esetleg köztetek olyan, akinek van jegyzete, anyaga, vagy linkje az anyagokról?

Figyelt kérdés

2019. jún. 7. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt kémia érettségi kb semmi ahhoz amiket tanulni fogsz. Egy vizsgára 3-4x több anyag kell majd mint az érettségire.
2019. jún. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A vegyésztechnikus gyakorlatot is szerez és így sokkal könnyebb, mint laborgyakorlat nélkül megérteni a kémiát. Persze jóval több a tananyag, mint egy egyszerű gimnáziumban. Viszont az is igaz, hogy ha később szakirányú egyetemen tovább akar tanulni, akkor az első évben szinte semmi tanulnivalója nem lesz.
2019. jún. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a kèpzès okj-s egy èves, nem felsőfokú szakkèpzès, ezt kihagytam a kèrdèsemből. Így is úgy gondoljátok, hogy nehezebb az emelt kèmiánál?
2019. jún. 7. 10:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Technikus --> technikusi képzés


Vegyész, vegyészmérnöki --> egyetemi képzés


Nos, az emelt kémiából egy idő után semmi köze.


Tantárgyak már ami nekem volt okj-ban


Munkavédelem

Vegyipari ismeretek

Szakmai kémia

Ált. Labor

Szervetlen Laboratóriumi gyakorlat

Analítika

Fizikai kémia

Műszaki ismeretek

Foglalkoztatás I. --> azt hiszem ez volt a szakmai nyelv

Foglalkoztatás II. --> munkajog

Vegyipari biztonság

Műszeres analítika

Műszeres analítika gyakorlat /Labor/

Laboratóriumok minőség biztosítása

Laboratóriumi elmélet

Félüzemi feladatok

Alkalmazott kémia

Anyagiaktól irány gyakorlatok

Preparatív gyakorlat


Nos, szerintem az emelt kémiához semmi köze nincs. Ezt arra alapozóm, hogy emelteztem kémiából, megvan a vegyész technikus okj-m. De az érettségin a "szakami" tudásomnak szinte elenyésző részét tudtam használni. Ez azért van, mert a laborban minden praktikusságról, a valódi gyakorlati dolgokról szól, az emelt kémia feladatom ehhez képest nagyon idealizáltak. Oké kell egy alaptudás ami nélkül semmi ilyesmi képzés nem megy, de pl volt h elméleti órán ültünk és valami full random dolog előjött ami nincs bent az emelt kémiából mert hivatásan túlmutat az emelt kémia szintjén de az aktuális tananyaghoz kellett. Nem árt ha van műszaki érzék is, mert tánézve egy rajtra elképzelni h mi hol megy.... Honnan megy be a folyadék honnan jön ki... Stb. Az elméleti tárgyak főleg a műszaki néha agyhalál. Nekünk technikusi vizsgára is bazi hosszú képleteket kerttel megtanulni pl kiszámolni h egy ülepítőben egy x tömegű részecske milyen gyorsan süllyed. Jól kell ismerni a mértékegység dimenziókat pl. Pa= N/m2 és az ilyeneket kapásból mert lehet h egy feladatba csak akkor tudsz elindulni ha ezeket át tudod váltani ha nem akkor ugrott egy 15-20 pontos feladat. Pl az érettségire ilyen se jellemző. Ott azért adnak kiskaput h menekülni tudj... Laborban az analítikánál 2% valahol 1% hibahatár van. 8% alatt karó. Minőségi analítikánál ha egy lötyibe kell iont meghatároznod és mondjuk elrontod egyes. Oda raknak eléd egy full színtelen oldatot, megmondják mi lehet benne vagy nem :D és tervezd meg h hogy derítenéd ki pl. Gondolom dondolom ismerős h Cl- + AgNO3 --> fehér csapadék... Nah ilyenből egy csomó van, különböző színreakciók... Egy csomó egyenlet szerintem van vagy úgy 100 legalább, és fejbe tudd össze rakni mindet. Egyetemen a jegyzőkönyvekre háklisak nagyon, mondjuk okj- is :D nem mindegy hogy húzod alá a margókat hogy rajzolód, hogyan veheted le a számolási... Nah jah nem egyszerű de nem is kivitelezhetetlen

2019. júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kertészkedés :D ez így nem helytálló...


Mm a nem kell tanulni rész, igaz én nem szakirányban mentem, de akik ötössel vizsgáztak, szakvizsga meg azok is elvéreztek. Volt 2 osztálytársam akik briliáns elmék az egyik matekból a másik laborból. Mind a kettő kibukott :D tanulni kell... Ez a csapda, hogy majd könnyebb lesz, még a gimiseknek is jobban ment a tananyag xD

2019. júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!