Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lesz 2019-ben a ponthatárok...

Mi lesz 2019-ben a ponthatárokkal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek idén feljebb,vagy lejjebb mennek a ponthatárok?..Én idén érettségiztem,és a matek miatt,meg ilyesmi elég nagy felhajtás lett.Azt hallottam mindenki reméli,hogy idén nem mennek feljebb a pontok.Különösen az orvosi érdekelne,mivel csak az ment feltűnöen felfele...ha nincs elég orvos nem értem mi a francért,de mindegy.Szerintetek?

2019. jún. 8. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van elég orvos, de aki okos aki nem marad itt. Ha kicsit is szánnának az EÜbe a kormány akkor nem lenne orvos hiány...
2019. jún. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

5 éve érettségiztem, de szoktam olvasgatni a híreket. Minden évben előadják, hogy sírva jöttek ki a diákok a középszintű matekról. Akkor is amikor én voltam, pedig szerintem nem volt rossz. Másik évben a töriről írják ugyanezt.

Aki orvosira jönnek annak jól sikerülnek a középszintűek vagy duplázik és akkor nem is számítanak.

A ponthatárokat a jelentkezők száma és az általuk elért pontszám határozza meg. Az orvosisok meg magas pontszámot érnek el. Tehát versenyben vagy a helyért a többiekkel. Egy létszám fölé meg nem lehet menni, mert nem bírja a képzés. Csak, hogy egy példát mondjak így is vagyunk 17en egy csoportban, nem könnyíti meg a gyakorkatokat a sok ember. És ilyen finanszírozásról még szó sem esett.

Mi a megoldás a jelentkezőknek? Tanulni kell. [Nem kioktató hangnemben, inkább tanács.]

2019. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért népszerű az orvosi, mert jól lehet vele keresni külföldön.
2019. jún. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi most népszerű, mivel hiány van belőlük, így egyre többen jelentkeznek rá. Mivel 4 kar van, még nagyobb a verseny és fizetősre bekerülni is nehéz (már aki képes kifizetni), tehát magas pontszám kell, hogy bekerüljön valaki, van egy hallgatói limit, amit nem lehet túllépni.

Ami nem ertek, hogy miért nem indítanak több kart, mert lenne rá igény és akkor nem lehet élet-halál harc a helyekért.

Szerintem feljebb fog menni az orvosi pontja, sőt majd egyre jobban. Egy csomó ismerőstől hallom, hogy érdekli a természettudomány, jó tanuló és mivel hiány van orvosokból megy orvosira, mivel ezzel a diplomával külföldre is el lehet menni (EU-ban automatikus elismerése ennek a diplomának)

Egyébként az nem teljesen igaz, hogy nem keresnek itthon annyira jól, végül is mi számít jónak ugyebár (+szakterülettől függ)? Családban van orvos, nettó 600-700 megvan neki havi szinten minimum, úgy, hogy egyébként sokszor napi 8 órát dolgozik vagy kevesebbet, ügyel néha de ott semmi sem történik általában és kap egy csomó hálapénzt (volt, hogy 20-30e-t is naponta) és ehhez még jöhet a magánrendelése.

Fogorvos ismerősnek (bár ő csak magánrendel) nettó 800, illetve picivel afelett is megvan havonta, nyilván először be kell indítani a rendelőt de ha az sikerül, akkor utána rövid időn belül megtérül. Ilyen perspektívák miatt is sokan választják az orvosit. Orvoshiány azért van mert sokan külföldre mennek akár már rezidensnek és a kinti fizetésből visszafizetik a tandíjat, tehát hiába vesznek fel meghatározott számú hallgatót, ha mondjuk 40-50%-a külföldre megy előbb vagy utóbb, orvosira attól még sokan jelentkeznek, elvégzik. Ami megoldás lehetne, hogy több orvosi kart hoznak esetleg létre (bár lehet kapacitás probléma áll a háttérben).

2019. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bővíthetnék a helyek számát az egyes egyetemeken is, miután rájönnek, hogy hiába fizetik vissza a frissdiplomás orvosok a képzésükre fordított milliókat, ha helyhiány miatt nem tudnak annyit képezni, amennyi itthonra is jut. Ez azonban hosszú időbe telik, nem is biztos, hogy megérjük a bővítést.

Egyszerűbb lenne nem egy új egyetemet alapítani, hanem a meglevő orvosi karokat bővíteni, új épületek, oktatók, személyzet. Akkor majd lehet növelni a létszámot. Ha ezt most észlelik, akkor a leendő oktatógárdát is ki kell nevelni. Mivel nincs nyereség a képzésből, azért az egyetem maga nem tudja ezt megoldani, valahonnan be kellene gyűjtenie a pénzt.

2019. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!