Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen olyan munkák vannak...

Milyen olyan munkák vannak amikben állatokkal kell foglalkozni? Milyen iskolák kellenek ezekhez? És melyik mennyire éri meg? Anyagilag és tettileg is. (Ilyen szó lehet nincs de na)

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok mint pl. Állatorvos.

Ilyeneket tudnátok írni, meg a fajtáit is lécci. Pl. Állatorvisból is van olyan aki kimondottan a lovakra specializálódott.

Ha tudjátok lécci az iskolákat is oda írjátok.

Állatokból főként a Gerincesek étdekelnek, a bogarak meg a puhatestűek meg az ilyenek nem igazán érdekelnek.


Szóval tudtok segiteni? Ha valami nem egyértelemű ebből az össze-vissza leíásból akkor kérdezzetek.


Csak normális válaszokat írjatok lécci. Nagyon köszönöm!



#továbbtanulás #állatorvos #állatos szakmák
2019. jún. 10. 10:09
 1/7 anonim válasza:
Nekem ezek jutottak eszembe: állatgondozó, kutyakozmetikus, állattenyésztő (van rá külön mérnöki szak), kutyakiképző, állatmentő. Itt egy hasonló kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__8026..
2019. jún. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Az állatorvos nekem nagyon tettszik, de annak is több ága van ugye?

Arra gondolok hogy van aki csak a haszonáatokat látja el, vagy aki mondjuk a kisemlősöket.

Engem nem zavar a vér egy kicsit se. Sőt sok állatot láttam már akinek vérzett valamilye. (kutya, macsak

2019. jún. 10. 10:51
 3/7 A kérdező kommentje:

A különböző ágaknak mi a neve?


Olyan van aki a háziállatokat látja el alapból, de simán meggyógyít egy vadállatot, vadmadarat, vagy haszonállatot, lovat stb.? Ilyen van?

Az állatotthonokba egy állatorvosnak mennyire kemény?

Vagy hogyan lehet pl bekerülni egy állatkertbe állatorvosnak vagy gondozónak vagy asszisztensnek?

Vagy egy madárkorházba vagy vadasparkba?

2019. jún. 10. 10:55
 4/7 A kérdező kommentje:

És az állatorvosihoz milyen iskolák kellenek? Főként ha több ágat is szeretnék kitanulni?

Hova tudnák majd menni középiskolába?

Van külön középiskola erre vagy csak szak van?

2019. jún. 10. 10:58
 5/7 A kérdező kommentje:

Magyar Kutyás Akadémia:

Itt mit tanítanak?

2019. jún. 10. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Állatorvosnak egyetemen kell tanulni, ezèrt ha ez a cèlod, akkor gimnáziumot válassz, lehetőleg olyat, ahol nagyobb hangsúlyt fektetnek a biológia és a kémia tantárgyakra, ezekből ugyanis majd emelt szintű èrettsègi kell ahhoz, hogy felvegyenek állatorvosi szakra.
2019. jún. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gimi teljesen mindegy, a tagozat is. Nyelvi tagozatos osztályban voltam és az osztálytársaim mentek minden felé, többen voltak fizika, kémia és biosz faktosok, egy osztálytársam pedig orvosira ment, szóval a gimi nem annyira lényeg, max. csak picit előny, de a munkát úgyis te teszed bele.

Magyarországon csak az állatorvosi egyetemen tanulhatsz állatorvosnak, szóval túl nagy választékod nincs.

A szakosodás pedig diploma megszerzése után lehetséges.

2019. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!