Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki mesélne az ORVOSI...

Valaki mesélne az ORVOSI DIAGNOSZTIKAI ANALITIKUS szakról?

Figyelt kérdés

2019. jún. 11. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem az orvosi képzések kozul ez a legbufesebb. Nezegetheted a rakos betegek ctjet, mrjet, esetleg laborban a szovettant ilyesmi. Persze minden diplomas elismeresre melto ha elvegzi az egyetemet, de ez egy orvosi palyahoz kepest bufeszak
2019. jún. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Helyesbitek. Kulfoldon ez sokat erhet, nalunk van alulertekelve. Sokan azt hiszik ez vmi okjs kepzes vegeredmenye, epp ezert nincs elismerve sem megfizetve. A bufeszakot egy orvosi kepzeshez ertem,szoval nem leszolom.
2019. jún. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Alul van értékelve, de nem a szak, hanem a diploma. Nem kellene büfészaknak nevezni, ha már a btk-t is annak nevezik, a kettő közt nagyobb a különbség mint egy egészségtudományi szak és e között.

Még annyit hozzátennék, hogy Debrecenben a orvosi karon oktatják és az orvosi kémiájuk is megegyezik, azaz el lehet fogadtatni orvosin. A többi egyetemről nem tudok nyilatkozni, de ha ez büfészak, akkor mi nem az? Csak az orvosi meg a mérnöki?

2019. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosihoz viszonyítva büfészaknak nevezni meg szintén felesleges, mert akkor ennyi erővel az összes egészségügyi szak (ápoló, mentőtiszt, szülésznő szb) mehet a levesbe, mert nem orvosi? Az orvos sem mindent maga csinál, egy kórház megveszne ápolók és szülésznők nélkül pl, mentőtisztek nélkül meg össze is omlana az egészségügy.
2019. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszadóval! :)

Nincs olyan, hogy felesleges szak a egészségügyben. Legfeljebb nem fogják nagyra becsülni a diplomád.

De ha elég kitartó és ügyes vagy, akkor megpróbálsz külfökdön elhelyezkedni.

Diagnosztikára mindig is szükség lesz, főleg ebben a rohanó világban. :) Legalábbis nekem ezt mondták Debrecenben.

Sok sikert!

Bármi kérdésed van, állok szolgálatodra! :)

2019. jún. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Választhatsz pár specializáció közül,szerintem nem büfé szak, nem lehet valami unalmas,aki szereti az orvosi dolgokat. A képzés 4 egyetemen van jelen

Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karon

Miskolci Egyetem Egészségügyi Karon

Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karon

Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karon (ezen az egyetemen levelező formában indul.


orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika specializáción: a hematológia és transzfúziológia, a hemosztazeológia, a hisztokémia, citológia, az immunológia, a klinikai kémia, a mikrobiológia szakmai gyakorlat.


- orvosi kutatólaboratóriumi analitika specializáción: a biokémia és molekuláris biológia kutatólaboratóriumi gyakorlatot, a farmakológiai, az immunbiológiai, a molekuláris morfológiai,a sejtbiológia, sejtélettan kutatólaboratóriumi gyakorlat.


- a radiográfia specializáción: a hagyományos radiológia, az ultrahang, a komputer tomográfia, a mágneses rezonancia, a nukleáris medicina, a sugárterápia szakmai gyakorlat .


- az optometria specializáción: a fekvőbeteg osztályos vizsgálói, a járóbeteg vizsgálói, a területi kontaktológia laboratóriumi, a gyermekszemészeti rendelői, az optikai üzleti gyakorlat.


- patológiai analitika specializáción: a makropatológia, a hisztokémia, az immunhisztokémia, a molekuláris patológia szakmai gyakorlat.

2019. jún. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!