Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit választanátok a helyemb...

Ti mit választanátok a helyemben (továbbtanulás)?

Figyelt kérdés

Van egy anglisztika alapszakos diplomám (tavaly végeztem). Ezt a képzést nagyon szerettem, emiatt sokáig gondolkoztam benne, hogy folytatom a mesteren (vagy akár később még szívesen maradtam volna akár phd-n is, mert nagyon megfogott maga a terület és az egyetemi közeg). Mondhatni ez volt a tervem, csak aztán közbejött egy másik lehetőség és emiatt nem kezdtem el. Viszont más nyelvek is érdekelnek és tulajdonképpen csak angolul tudok érdemben, ezek miatt szívesen elkezdenék egy másik nyelvszakot is pl. kínai vagy arab szakot (még németül tanultam, van belőle nyelvvizsgám is, de ezt egyáltalán nem szerettem).

Szóval nem tudom, hogy melyik lenne a jobb választás... Továbbtanulni anglisztikán vagy elkezdeni egy másik képzést, amit akkor már megint nem szeretnék abbahagyni egy BA diplománál. Vagy akár mindkettőt, de azért az nem lenne túl egyszerű.


2019. jún. 12. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyelvekkel foglalkozok, de úgy vélem, hoyg anglisztika eléggé elcsépelt dolog, sokan ismerik a nyelvet, és a valóságban nem feltétlenül mindenhol igénylik a plusz mesterképzést. Én a helyedben mindenképpen piacképessé úgy tenném magam, hogy valamilyen különleges nyelvet tanulnék hozzá. Aztán később levelezőn még mindig csinálhatod a mestert később, de nekem az a véleményem, hogy inkább más nyelvet tanulj mellé, valami "extrát". A kínai meg az arab is az, mindkettőben látok jövőt, a kínaiban biztosan.
2019. jún. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én a helyedben hagynám az egészet, és mennék katonai logisztikára.
2019. jún. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!