Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyengébb egyetemen azt tanulni...

Gyengébb egyetemen azt tanulni amit szeretek, vagy erősebb egyetemen azt tanulni ami semleges számomra? Ti mit választanátok?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok. Külföldön vagyok alapképzésen, de terveznék MSc-re is menni.

Egyébként IT szakon vagyok, és ezen az irányon is tanulnék tovább, viszont más ágakon.


Lenne egy teljesen középszerű egyetem, ahol azt tanulhatnék amit szeretek, Cyber Security. A tanmenet és a tárgyak is nagyon tetszenek.


Vagy lenne egy nagyon-nagyon előkelő egyetem, egy majdnem Oxbridge szintű hely. Viszont ott csak sima Advanced Computer Science-et tanulhatnék. A tárgyakat magam választhatom, viszont talán 2 tárgy tetszik, a többi teljesen semleges.. És nincsen semmiféle ethical hacking/cyber sec tárgy/module sem.


Ti mit választanátok? Azt amit szerettek, vagy azt ami távolabb áll, de nagyon neves egyetem?

Szív vagy ész?



2019. jún. 7. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok érintett a témában, de fontos, hogy azt válaszd, amiben benne van a szíved, ami sikerélményt okoz és szereted is csinálni.
2019. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak abban leszel sikeres és kiemelkedő, amit szeretsz csinálni.
2019. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakoznék az előttem szólókhoz, helyedben azt választanám amelyik érdekel. Csak a neve miatt nincs értelme elvégezni vmit ami nem vonz.
2019. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Főleg IT-ban ahol a skillek meg referenciák többet számítanak mint a papír.
2019. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen. IT esetén a papír nem számít sokat. Többet ér a lelkesedés és a tudás. Főleg ha témába vágóan még 1-2 könyvet elolvasol, többet ér, mint egy fél év az egyetemen!
2019. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó kettővel. Nem igazán számít a papír, többet ér, amit tudsz.


Ess neki például ennek: [link]


Csinálj meg pár releváns certifikációt, például tájékozódj itt: [link]


És legfőképpen keress azonnal egy releváns gyakornoki helyet!


Az egyetemek lassúak, nem tudják a piaci változásokat követni, érdemesebb célzottan a piacról tanulni.

2019. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt tanulni, amit szeretek.

Lehet, hogy a másikat végigizzadnám, de közben meg is utálnám.

2019. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ráadásul egy gyenge egyetem annyit jelent, hogy több időd marad tanulni, saját projektet fejleszteni, részt venni az egyetem kutatásaiban, vagy akár duális képzésre jelentkezni.

Az egyetemi végzettség kevés. Átlagos. Átlag feletti embereket akarnak foglalkoztatni. Így is 30 év tapasztalatot várnak el egy 20 éves embertől. Mert egyfajta "nácik" ülnek a HR székekben.


A főnököm nem végzett egyetemet, mert nem látta értelmét. Ehelyett elkezdett dolgozni és ugyan azt a fizut kapja, mint a többiek, mert megvan a tudása. Ehhez tudás kellett, nem oktatás. :)


Ellenben nagyon fontos, hogy az egyetemi éveidet hogyan töltöd és ehhez segítség Jordan B. Peterson beszéde, amit a Harvard-i diákoknak adott, hogy miként használják ki a lehetőségeiket:

The Greatest Speech Every Student Should Hear (by Jordan Peterson) https://www.youtube.com/watch?v=QObAkF1_6CE


Nem tudsz angolul? Legyen ez az első, amire időt szánsz az egyetem mellett, hogy egy alap angolt megtanulj (amivel megértesz egy ilyen beszédet).

2019. jún. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat :)


#8 De tudok angolul, jelenleg is angol egyetemen tanulok, és kiskorom óta itt is élek. Majd megnézem a videót, köszi.


Akkor is ugyanaz a válasza mindenkinek, ha olyan egyetemekről van szó, hogy az erősebbik egyetem világranglistán a 60. helyen szerepel (russel group), míg a másik csak 600-800 közötti?

Valaki tudna mondani valamit szakmai tapasztalatból egyébként a két szakról? Cyber security vs Advanced Computer Science? Az utóbbi van ugye az erősebb egyetemen, de vannak olyan változatok is ezen a néven belül, mint a mesterséges intelligencia, cloud computing, vagy data analytics.

Igazából az utóbbiakat még csak nem is próbáltam, ezért vagyok tőle elzárkózva részben. Na meg persze jobban izgulok, hogy mivan ha nem sikerül elvégezni, és 10 ezer font tandíj úszott a semmibe.

Bár a cyber sec még mindig a legjobban érdekel.

Ha valaki ezekről az informatikai ágakról tudna valamit szólni mellette-ellene, azt is szívesen meghallgatnám :)

2019. jún. 8. 11:51
 10/10 anonim ***** válasza:

IT-ban ez van.

Jogban, gazdaságban ez fordítva van.


Meg az is kérdés, hogy kutató akarsz lenni, vagy szakember. Mert amit fentebb írtak: egy céget keress, ahol egyetem mellett is akár tudsz dolgozni a szakmában, mert többet tudsz elérni úgy.

2019. jún. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!