Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen a pontokat lehet az...

Egyetemen a pontokat lehet az erettsegi eredmenyeinek megduplazasaval is szamitani? Mert a 11-es eredmenyeim teljesen lehuzzak

Figyelt kérdés
2019. jún. 13. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Mindkettőt számítják és a jobbat veszik figyelembe.
2019. jún. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Duplázáskor az egyetem által kért 2 tárgyat figyelik VS az összes érettségi tantárgyat az én esetemben ez matek, biosz vs matek, magyar stb stb stb

A gép azt veszi figyelembe amelyik jobb de az évvégi jegyeidet ígyis-úgyis viszed

Arra figyelj hogy pl terméttudományi tantárgyból vihetsz olyat amiből nem érettségizel, nekem a bioszom 11.ben 4es lett de a föcim 9-10.ben ötös volt és azt vittem, ugyanez az angolnál is megvolt és helyette németet vittem pedig bioszból és angolból érettségizek, így ezt ki tudod használni de nyugi ha tanulsz, ügyes leszel érettségin és nem ezeken a jegyeken bukod el a pontokat

2019. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

“az évvégi jegyeidet ígyis-úgyis viszed”

Ez nem igaz. Hagyományos számításnál: 11.,12. év végi eredmények összegének kétszerese (5 tárgy, tehát maximum 100 pont) + az összes érettségid átlaga (szintén max. 100 pont) + a két felvételi tárgy százalékai (100 - 100, tehát 200 pont) és a maradék 100 plusszpont, így tevődik össze az 500.

A duplázásnál az elmúlt évi eredményeid, a többi vizsgatárgyad egyáltalán nem számít, csak a két felvételi tárgyad, hiszen azt duplázod (max. 200 pont, így duplázással egyből meg is van a 400, amire már csak a plusszpontok jöhetnek)

2019. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel most érettségizek, nekem a gép beleszámolja az évvégit is de csak a bioszt meg a matekot, a többit meg nem akkor biztos rossz a felvi🤷🏼‍♀️


(Amit meg utána írtam a cserélgetéssel azt tényleg használdd ki, mert nem sokan tudnak róla)

2019. jún. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!