Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak szerintem érdekes, hogy...

Csak szerintem érdekes, hogy itt gyakorin csomó ember szerint gazdasagi szakokkal könnyű elhelyezkedni és nagyon jol lehet keresni?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim körében pedig nem éppen ez a helyzet...Mesterrel azért el lehet,de szerintem közel sem annyira jo a helyzet elhelyezkedes/fizetés ugyileg mint ahogy itt páran beallitjak.
2019. jún. 16. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A gazdasági szakok tipikusan azok a területek, ahol jóval többen végeznek, mint amit a piac fel tud szívni.

Ha valakinek vannak kapcsolatai, vagy a maga területén kimagasló a tudása, az hülyére keresheti magát. A többiek meg mehetnek banki ügyintézőnek, biztosítási-, vagy hitelközvetítőnek. Jó esetben ..

2019. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedvencem az,hogy mindenki le van pontozva aki szóvá meri tenni,hogy kozel sincs akkora kereslet rájuk,mint amennyit képeznek.
2019. jún. 16. 15:01
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
A gazdasági már lejárt lemez. Itt, a gyíkon csakis a MÉRNÖK az ember.
2019. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is gazdasági végzettségem van plusz egyetemről sok ismerősöm végzett GTK-n, az a része szerintem igaz, hogy könnyű elhelyezkedni, a fizu azért már más kérdés.


Én csak pénzügy-számvitel alapszakot végeztem, nincs mesterem, de még államvizsga előtt lett állásom mert felvett a cég ahol a gyakorlatot töltöttem, vidéki pályakezdőként teljesen korrekt fizut kapok. Amennyire észrevettem a legtöbb cég felajánlja a gyakornokoknak hogy maradjanak, úgyhogy ez már alapból nagy előny az elhelyezkedésnél.


Ha valaki mégse akar ott maradni akkor is vannak folyamatosan hirdetve állások, átlagban 1-2 hónap alatt elhelyezkedtek azért az ismerőseim, de voltak akik nem éppen diplomát igénylő munkakörbe és ez azért megszokott látszani a fizukon. Nem tudom fővárosba mennyivel másabb, mert ott lényegesen több a munkavállaló, habár a munkahelyek száma is sokkal magasabb. Én inkább a Győr/Veszprém/Fejér megyéről tudok, a legtöbb ismerősöm errefele helyezkedett el.


Amúgy az se mindegy milyen gazdasági szakról beszélünk, azért lényeges eltérés van egy turizmus-vendéglátás szakos és egy nemzetközi gazdálkodás diplomás átlag keresete között.

2019. jún. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 Végre egy korrekt vélemény. Persze vannak jo szakok pénzügy es szamvitel például tényleg jó, vagy gazdasagi penzugyi elemző stb. Viszont itt orrba szájba ajánlják a gazdment például, pedig teljes mértékben lehetetlen hogy ennyi menedzsert elhelyezzenek. Ehhez jön meg az,hogy állítólag milyen fullos fizetest lehet vele talalni...



#2 Senki se mondta,hogy csak mérnöknek lehet tanulni. Ugyanúgy sokat er egy jó szakma is stb. En palyavalasztas elott allok éppen es ezert erdeklodok minden szakkal kapcsolatban.En csak azon csodalkozom,hogy itt például a gazdment orrba szájba nyomatjak paran,hogy érdemes odamenni. Kb 2 ezer embert vesznek fel ,ami azt jelenti hogy evente minimum 500-600 ember kikerul ( pontos adatot nem tudok) Ennyit hogyan tudnanak elhelyezni mikor egyáltalán nem számít hianyszakmanak? Hiaba jössz a mernokivel,de az fix hogy kb 2000 ezer mernok hianyzik az orszagbol jelenleg. Egyébként nem is mernokire keszulok! Pesten gondolom el lehet helyezkedni, de ott kb mindennel szerintem. Vidéken én akiről tudok az ilyen gazdmen BSc-vel nagyon alacsony fizetest kapott vagy el sem tudott helyezkedni ezen a teruleten.

2019. jún. 16. 15:37
 6/8 A kérdező kommentje:
Jajj bocsi az elso reszt a 4 kommentelonek szántam, míg a masodikat a 3. kommentelonek.
2019. jún. 16. 15:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Jézusom, kérdező...nem gondoltam volna, hogy a full ironikus stílusban írt kommentemet véresen komolyan veszed.

#3 voltam

2019. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi séta közben teljesen félre olvastam :D
2019. jún. 16. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!