Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kedvezményes tanulmányi rend...

Kedvezményes tanulmányi rend vagy megoldható enélkül is?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy szeretném elvégezni a logisztika mesterszakot. Levelezőre jelentkeztem Győrbe.


Van egy kis gondom még pedig az hogy ezzel egy időben szeretnék külföldre menni (Ausztria) és ott dolgozni.


Nos tudom higy levelezőn csak hétvégén van óra de nem biztos hogy haza tudnék járni még így sem.


Akik jártak Győrbe mit mondanak? Mennyire nézik a jelenlétet?


Vagy milyen más megoldás van még?


2019. jún. 16. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Én Győrbe jártam levelezőre, igaz, nem logisztika mesterképzésre, de gondolom, hasonló lehet a helyzet minden szakon. A konzultációk kéthetente péntek délután és szombaton vannak. Általában nem követelik meg a tanárok a jelenlétet, nincs névsorolvasás, továbbá vannak jól használható nyomtatott és elektronikus jegyzetek, online interaktív anyagok, amelyekből tudsz tanulni. Szóval simán elképzelhető, hogy minden tárgyból engednek vizsgázni anélkül is, hogy járnál a konzultációkra. Ráadásul az oktatóknak lehet emailben is kérdéseket feltenni, ha nem értenéd az anyagot. (Sajnos a jelenlét megkívánása az oktató személyes döntésétől függ, ezért ha peches vagy és akárcsak egyvalaki is ezt megköveteli, akkor nincs kecmec, nincs kibúvó. Levelezőn nem lehet egyéni tanulmányi rendet kérni. Nekem nem volt ilyen oktatóm, de el tudom képzelni, hogy például bizonyos laborgyakorlatok alól semmilyen módon nem lehet felmentést kapni.) A vizsgákhoz viszont természetesen személyesen meg kell jelenned, s ezt csak úgy tudod megoldani, hogyha elengednek az adott napokra a munkahelyedről. Általában ügy szervezik, hogy a levelezősöknek legyen lehetőségük péntekenként vizsgázni, szóval nem feltétlenül kell majd hét közepén szabadságot kivenned.
2019. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Remélem sikerül ezt megoldanom így. :)
2019. jún. 16. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!