Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek 2020-ban gyógyszer...

Szerintetek 2020-ban gyógyszerészetire csökkeni vagy emelkedni fognak a ponthatárok?

Figyelt kérdés

2019. jún. 17. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem
2019. jún. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tessék?
2019. jún. 17. 16:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Még egyenlőre a tavalyi-idei ponthatár különbség sincs meg. Nem nagyon van értelem két évre előre tippelgetni. Főleg úgy, hogy az egész felvételi rendszer is változik valszeg (kötelező nyelvvizsga).
2019. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, épp a kötelező nyelvvizsgás&emeltszintűs dolog miatt tettem fel a kérdést. Aggódom picit
2019. jún. 17. 20:22
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Hát nyilván lesz hatása a ponthatárokra. Én ennek, úgy látom értelmét ha az egész pontrendszer ehhez alakul majd. Ha kötelező lesz a nyelvvizsga nyilván nem jár majd érte plusz pont sem. Szóval azt tudom mondani mint az előbb, nem tudjuk mi lesz. Reméljük a legjobbakat. Én egyébként arra számítok, hogy a magában a pontokban semmi nem fog változni, ugyanúgy 500 lesz a max, csak mindenhova arányosan emelkedni fog a pontszám, plusz a minimum 280 felugrik olyan 330 környékére. Tehát, amik eddig olyan 280-380/90 körül mozogtak feljebb mennek egy olyan 30-50 ponttal. De mondom ez csak az én elképzelésem, lehet változtatnak majd valamit az egész rendszeren is. Sajnos a mostani jogalkotó szereti úgy csinálni a dolgait, hogy elhint valamit aztán a konkrétumokat majd az utolsó pillanatban közli...
2019. jún. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De miért emelkedik, ha sok plusszponttól elesnek a diákok?
2019. jún. 18. 09:14
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen. Elvileg 2014 óta tudják, hogy ez lesz, nekünk mégis csak tavaly szóltak.
2019. jún. 18. 09:15
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert azok már nem lesznek plusz pontok. Ha mindenkinek lesz nyellvizsgája (egy darab középfok) gyakorlatilag mindenki plusz 28 ponttal indul. Így ha nem modosítják magát a rendszert, semmi nem fog történni csak emelkednek a ponthatárok majd. Nyilván az olyan szakokon, ahol most is brutál magas a ponthatár (pl jog 460) ott ez nem hoz változást, mert oda eleve kötelező az emelt érettségi és nagyjából mindenki nyelvvizsgával megy. Ez azokon a szakokon hoz majd jelentős pontszám emelkedést, ahova eleve nem kellett sok pont.
2019. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csökkenni fog
2019. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel a GYTK-ra jelenleg is két emelt kell, az emelt érettségi nem befolyásolja a pontot. Az viszont igen hogy ha nem adnak mind a kettőért +50-50 pontot, ha ez így lesz akkor kapásból csökken -50 ponttal a ponthatár (mivel elvileg csak az egyikért fog járni, ha kettő emelted lesz). Nem jellemző, de azért eddig is voltak olyanok akik úgy jöttek GYTK-ra, hogy nem volt nyelvvizsgájuk. Én úgy gondolom hogy csökkeni fog, ha nem adnak az emelért + pontot, illetve az is csökkenti hogy kevesebb hallgató lesz a nyelvvizsga miatt (bár ez elenyésző). Ebből kifolyólag szerintem lejebb fogják vinni a központi 385-s határt, mert akkor nem sok hallgató kerülne be.
2019. jún. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!