Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor hogyan változnak a...

Most akkor hogyan változnak a nyelvvizsgáért járó plusz pontok és tényleg kötelező lesz egy tantárgyból emeltet tenni?

Figyelt kérdés

Nekem ez nem teljesen világos. Már van egy diplomám, de szeretnék egész mást tanulni, választottam egy másik szakterületet, amiben dolgozom, de diplomát szeretnék belőle, így jelentkeznem is kell jövőre egyetemre, de amikor én jártam felsőoktatásba akkor nem volt még emelt szint sem, egész más rendszer volt.


Tehát az én esetemben egy természettudományi szakról van szó, konkrétan biológia. Azt tudom, hogy középfokú kötelező, ez nem baj, van felsőfokúm, de nem tudom azért jár-e plusz pont. A másik meg az, hogy biológia kötelező lesz, de nekem egy másik tantárgyból emeltet kellene írnom? Mintha kötelező lenne emeltet tenni valamiből. Ha ez igaz akkor az nagyon húzósnak, szivatósnak és nehéznek tűnik. Megdöbbentett hogy ilyen követelmények lesznek hirtelen, de javítson ki valaki vagy erősítsen meg ebben.



2019. jún. 17. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt a felvi.hu stábjától kérdezd, a gyakorikérdések nem a megfelelő fórum hivatalos tájékoztatás céljából, főleg, hogy még be se indult. Diplomásoknak másképp működik a felvételi. De ne csodálkozz, ha kiderül, hogy biológiából kell emeltezned.
2019. jún. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen diplomád van?
2019. jún. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha más szakterület, akkor nagyon valószínű, hogy újra kell érettségizned abból, amiből emeltet kell tenned (mert a régi típusú érettségiket kivétel nélkül középszintűnek tekintik, a régi központikat is). De a biológia emelt szinten sem nehéz!

Azért nézd meg a kiszemelt egyetem kiszemelt karának tájékoztatójában, hogy beszámítják-e a diplomádat, de ne fűzz hozzá túl nagy reményeket:S

2019. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy újra kell érettségiznem 1-2 tantárgyból, az viszont nincs még fent 2020-as követelményrendszer iskolánként a felvin. Én csak fél füllel hallottam ezt az emelt szintet és nyelvvizsgát. Azért számít ez nekem, mert több mint 100!!!! ponttól eleshetek. Biológiából szerettem volna eddig emeltezni (ez 100 pont ha jól tudom), plusz van egy felsőfokúm, ez talán 40 pont. Viszont most az van, hogy biológiából kötelező emeltezni, de lehet ezért nem fog járni plusz pont.
2019. jún. 17. 20:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, beszámíttatni nem tudnám a diplomámat, ez nem is érdekel, én ezt már letudtam. Jelen pillanatban olyan területen dolgozom (mikrobiológiai laboratórium), amire jelentkeznék (biológia szak).
2019. jún. 17. 20:17
 6/10 anonim ***** válasza:

"Biológiából szerettem volna eddig emeltezni (ez 100 pont ha jól tudom)"


Most kötelező lesz. Az emeltért egyébként is csak 50 pluszpont járt eddig is. De most mivel kötelező lesz, semmit nem kapsz érte.


"lusz van egy felsőfokúm, ez talán 40 pont"


2020-tól 12pont jár érte. (hacsak nincs más nyelvből középfokúd, akkor megkapod a 40 pluszpontot).


"Jelen pillanatban olyan területen dolgozom (mikrobiológiai laboratórium), amire jelentkeznék (biológia szak)."


Ha annyira számítanak a többletpontok, akkor még el lehet végezni egy releváns okj-t, az 24 pluszpont.

Továbbá utána kell nézni, nincs -e olyan szalmai tárgy, amiből érettségizhetnél emelt szinten, azaz amit a munkádból adódóan egyszerűen megcsinálnál. Mert arra viszont járna már a 40többletpont, amennyiben az lenne a második érettségi emelt tárgy.

Javaslom vedd fontolóra a föntieket, milyen lehetőségek adottak neked kell mérlegelned. Lehet még többletpontot szerezni versenyeredményekkel is, tájékozódj, hogy neked mi lenne a célravezető. Halkan megjegyzem, 2020-tól a felvételi pontszámok várhatóan esni fognak, legalább 20 ponttal.

2019. jún. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor nekem kémiából kellene emelteznem,az sajna nem megy úgy mint a biosz.Nem most érettségiztem ugye, sorstársaimnak is nehéz lesz így.Húú,ez kemény! :(
2019. jún. 17. 22:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Eddig az első válasz a legjobb.

Diplomásoknak tényleg sok minden másképp működik, és a legtöbb embernek csak arról vannak hallomásai, ami a középiskolásokat érinti. Most nem tudok kormányrendeletet bújni, mert menni kell dolgozni, de két kérdés van:

1. Az erről szóló kormányrendelet mint mond (nem a GYIK-on hozzászólók, nem én, nem Gizike a közértből, hanem a kormányrendelet).

2.Mennyire végleges az a jogszabály (sajnos az utóbbi években ennek a kormánynak a működése során többször módosítottak fontos oktatási jogszabályokat az utolsó pillanatban, akár törvénytelenül is).

2019. jún. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendben, most már tisztábban látok. Az, hogy diplomám van ebben az esetben amúgy nem releváns, mert egész más területről van, onnan indulok ahonnan a majd érettségizők, annyi hogy nekem már nagyon nem frissek az emlékeim mondjuk a növénytanról amit szeretnek betenni (nagyon-nagy arányban) a biosz érettségibe, és mivel én mondhatni humán biológiával foglalkozom, így jóval nehezebb lesz majd felkészülnöm.


Még annyi, hogy letettem egy felsőfokú okj-t (klinikai laboratóriumi), ezért tudok ott dolgozni ahol, de ahogy néztem természettudományin ezt nem fogadják el, mert egészségügyi terület. Ebből azt akarom kihozni, hogy aki majd eléggé el fog maradni jövőre a kívánt ponthatártól az letehet egy felsőfokú okj-t, de előtte jól körül kell nézni hogy melyiket számítják be a ponszámításnál.

2019. jún. 18. 09:24
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasd át.

2019. jún. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!