Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus akarok lenni, de...

Pszichológus akarok lenni, de túl későn?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy nagyon szeretek embereket elemezni es tanacsokkal ellatni,es ezaltal latni a javulasukat,ami engem igazan boldogga tesz,na de.


Hulye voltam,el linkeskedtem 4 evet egy szakgimnaziumban,nem jelentkeztem sehova es az erettsegim jegyei 2-es 3-mas korul mozognak.


Tudom,jol megjartam,de szerintem nincs meg itt a veg.


Tanacsokat szeretnek kerni,hogy hogyan kerulhessek be egy pszichologiai fosulira vagy egyetemre.

Mert teljesen tanacstalan vagyok



18/f



2019. jún. 18. 00:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
Én a történelem emeltet ajanlom + angol. A torit seggelessel meg lehet irni 85 szazalek korulire, nekem is sikerült. Magyar meg igazából az egyik legnehezebb emelet erettsegi, szóval az előttem lévő nem tudom miert ajanlgatja...:D
2019. jún. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Vagy mehetsz még esetleg önköltségesre,Pécsen alacsonyabb volt ott a ponthatár.
2019. jún. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én most jelentkeztem nagyon jó tanulmányi átlaggal + nagyon jó érettségivel, de ez nem könnyű és tanultam is eleget. 91% emelt angol és 80% emelt törivel lett meg a pontom.

[link]

Ez a lány itt elmondja, ha középsuliban se tanultál akkor nem biztos hogy neked való.. Eddig nem tanultál, most miért tennéd?

De nem akarlak lebeszélni, próbáld meg, csak gondold át rendesen.

2019. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

4-es lett a magyarom,a törim 3-as,az angolom 5-ös,a matekom 2-es, a szakmaim 3-as (még nem tudom a százalékokat)


Ha szakmám van és középfokú nyelvvizsgám van,majd később emeltet teszek angol és magyarból,akkor mennyi esélyem van arra,hogy egy államilag finanszírozott alacsony ponthatárú egyetemre felvennének pszichológiára?

2019. jún. 19. 01:06
 15/20 anonim ***** válasza:
Annyi esélyed van amennyit beleteszel a tanulásba...
2019. jún. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
felvi.hu-n töltögesd a pontszámító kalkulátort ( bár jövőre már mások lesznek a dolgok)
2019. jún. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"(...)egy államilag finanszírozott alacsony ponthatárú egyetemre felvennének pszichológiára?"


Alacsony ponthatárú pszichológia szak nincsen, ezt már írtuk. A min. a 435 pont az 500-ból. Ennél csak magasabb lehet, alacsonyabb nem.

2019. jún. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Van esely ra?
2019. jún. 19. 16:43
 19/20 A kérdező kommentje:
Ha ket emeltet jol megirok,es lesz egy technikusi szakmam,+ nyelvvizsga,akkor S z e r i n t e m tok konnyen be lehet jutni.
2019. jún. 19. 17:21
 20/20 anonim ***** válasza:
A technikusi szakmáért nem hiszem, hogy kapsz pluszpontot. Ha megcsinálsz jól egy emelt angolt, azzal meg is szerezheted a nyelvvizsgát, és kell még egy jó emelt. De így mindkét emelt kb.95% fölött kellene sikerüljön, ahhoz hogy legyen némi esélyed. Valószínűleg a ponthatárok valamivel csökkenni fognak jövő évtől az új szabályok miatt, de ettől függetlenül teljesíteni ugyanúgy kell. Emellé egy német/orosz/francia közép nyelvvizsga nem ártana hogy legyen pluszpontod, de egy év alatt ez kb.lehetetlen. Ha mindenképpen ezt szeretnéd, akkor inkább 2-3 év múlva próbáld meg.
2019. jún. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!