Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy néz ki egy anatómia...

Hogy néz ki egy anatómia vizsga? (gyógytornász, gyógypedagógia, dietetika stb. )

Figyelt kérdés

Ha nagyjából körül tudnátok írni, azt megköszönném😄

Mire kell számítani, hogy zajlik stb



#egyetem #vizsga #egészségügy ##gyógytorna ##gyógytornász ##dietetika ##dietetikus ##orvosikar ##gyógypedagógia ##anatómia
2019. jún. 18. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Én ugyan orvostanhallgató vagyok, de azért leírom nálunk hogyan van.

A féléves kollokviumokon mi 4 tételt húzunk (ebben a félévben a szív-és keringés, fejlődés + endokrin, táplálkozás szervrendszere és fejlődése, urogenitális szervrendszer és fejlődése, szövettani metszetek).

Van kidolgozási idő, leírod szépen a 3 tételt, a metszetet amit kapsz, megnézed mikroszkópon és eldöntöd, hogy mi van rajta, és arról is jegyzetelsz.

Vannak olyan tételek, pl. leukocyták, ahol csak elmélet van, viszont a legtöbb esetben odavisznek a tetemnek, és meg is kell mutogatnod azt, amiről beszélsz, illetve a tanár is kérdez.

Nálunk általában 4-5 tanár van bent a boncteremben, külön asztaloknál, és egy tanárnál 3-4 ember vizsgázik. A terem közepén pedig a preparátumok vannak.

ETK-n gondolom annyiban különbözik a dolog, hogy nincs tetem, csak csontváz vagy valami izompreparátum. Legalábbis barátnőm Pesten tanul gyógytornásznak és ő ezt mondta.


SZOTE-s vagyok egyébként.

2019. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Gyógytornásznak tanulok,nálunk volt csontváz és tetem is,három rész van: alsó végtag,felső végtag,törzs.Mindből húzol egy tételt,kidolgozod,aztán megmutogatod a tetemen/csontvázon,amit kérnek,amiről beszélsz.Van amikor van előtte beugró is.Ha az egyik rész nem sikerül,automatikusan mindből újra kell menni.

Anatómia 2.-ből viszont tényleg csak preparátumok voltak,mert a belső szervek nekünk nyilván nem annyira fontosak,inkább a csontok,izmok.

Nem egyszerű,sokan buktak rajta,de teljesíthető!

2019. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!