Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 260 pontom van kB, el tudnám...

260 pontom van kB, el tudnám érni, hogy 1 év múlva felvegyenek orvosira?

Figyelt kérdés

Emelt érettségikkel, középfokú nyelvvizsgával.


Mindig orvos akartam lenni, de a szüleim közgáz suliba irattak, és nem engedtek mást,emiatt tettem a tanulásra sajnos


Van még esély?


2019. jún. 21. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Nincs, mert sajna utána sem néztél a feltételeknek, pontszámításnak, tehát az érdeklődésed minden, csak nem komoly...
2019. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Egy év múlva biztosan nem. De szerintem amúgysem. Mármint, ha teszel is a tanulásra, józan paraszti ésszel is össze lehet hozni 280-300 pontot.
2019. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Nyelvvizsgád már van; az jó.

Ha nagyon-nagyon ráfekszel a bioszra és a kémiára, és mindkettőből 90% körüli emelt érettségit hozol össze, akkor felvehetnek orvosira.

2019. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
38%

Ha 260 pontod lett az azt jelenti hogy érvénytelen az érettségid. Szóval ha mondjuk recskázá volna otthon ahelyett hogy elmész érettségizni akkor jobban jártál volna.


Egyébként én 4 hónap tanulás után írtam 80 feletti fizika érettségit szóval ha elhatározott vagy és átmész aszkétába akkor sikerülhet.

Orvosira legalább 400 pont kell mindenhova. Bioszból és kémiából/fizikából kell 2 emeltet csinálnod. Állj neki és mutasd meg hogy kemény gyerek vagy!

Én szurkolok

2019. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%
És mire megy a nyelvvizsgával? Először bEkerülni kell, ott nem számít...
2019. jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Figyelj rám! Egy éven belül nem, de ha nem adod fel az álmaidat és tényleg komolyan gondolod sikerülhet! Ne hagyd senkinek hogy lehúzzon. Ha van eszed hozzá akkor csináld. Járj biosz, kémia különórára, csináld meg az emelteket, vizsgázz újra amiből kell és mutasd meg mit tudsz. Ha pedig nem sikerül és ez nem a te utad akkor keress új célt.
2019. jún. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha nagyon ráfekszel a két emeltre, akkor igen!

A biosz emelt nem nehéz, a kémia / fizika már bajosabb, de nem lehetetlen.

2019. jún. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha 180 fokos fordulatot veszel a tanuláshoz való hozzáállásodhoz.
2019. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Ki mondta, hogy nem nézett utána?

Mivel nem a bekerülési feltételekről érdeklődött, ezért valöszínű, hogy azokat ismeri...

Csupán azt szerette volna tudni, hogy ezen feltételekhez való megfeleléshez elég e egy év.

És a válasz az, hogyha minden nap tanulsz, akkor elég.

Ha lenne pénzed magántanárra, olyan heti 3-4 órára, + tényleg napi 6-7 órát tanulnád a biológiát és kémiát, akkor elégrhetnéd emeleten a 80+%-ot egy nyár alatt is.


A 260 pontos érettségi pedig nem érvénytelen, csak egyetemi képzésre nem lehet vele menni... De olyan OKJ-t, ahol elvárás az érettségi, vagy FOSZK-t elkezdhet. Meg olyan munkát is vállalhat, ahova csupán a középfokú végzettség az elvarás... Tehát nem olyan mintha nem lenne érettségije.

2019. jún. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha utánanézett volna, nem kérdezné meg, hogy emelt érettségikkel és nyelvvizsgával siekrülhet-e, mert a nyelvvizsga haszontalan a felvételhez.
2019. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!