Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell tudni a rendészeti...

Mit kell tudni a rendészeti szakról?

Figyelt kérdés

Próbáltam utána nézni, de úgy gondolom jobb hogyha egy masik ember véleményét is hallom aki esetleg most is rendészeti szakon van.

Ha esetleg van olyan lány aki rendőr szeretne lenni és olyan suliba jár annak negyon megköszönném ha irna, mivel én is lány vagyok! :)

Igazából több kerdésem is lenne. Pl. hogy megy ez az egész? Mennyire kemény? És mennyire okoz kimerültséget? Főleg ezért várom a lányok válaszát hiszen nem vagyunk olyan erősek mint néhány férfi! :)

Milyen gyakorlatok kellenek a felvételin? Mire kell leginkább rágyúrni? Egyetlek nem csak fizikai dolgok lesznek?

Az átlagom 5,0 volt eddig végig, most leszek 8.os.


Illetve valaki aki Miskolc közeleben lakik, tud rendészeti iskolákat felsorolni? Nem hinném hogy sok van, én a Szemeréről, es a Rendészeti szakgimiről hallottam. Lehet Miskolcon ennyi van de ha Miskolc közelében (pl Szerencsen) van valami jó suli esetleg azt is megpróbálnám. Ha nem marad más akkor a Szemerébe mennék, viszont azzal az a gond ha jól tudom hogy csak bentlakásos, és én ilyenbe nem szeretnék járni. Nem tudom mennyire lehetne ezt megszokni. Nem vagyok az a tipús aki egy bentlakásos suliban jól érezné magát.


És ha esetleg van egy rendőr aki már havi fizetést kap, az leírná nekem hogy mennyire lehet megélni ebből az összegből? :D Ezt úgy értem hogy kb mennyi egy-egy rendőr ÁTLAG fizetése? :) És ez mitől függ?


Bocsi a sok kérdésért, de nem vagyok nagyon jártas ebben, esetleg ha valaki igen az segítene? Köszi előre is ha valaki megpróbál válaszolni valamelyik kérdésemre! :)



2019. jún. 23. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok rendőr, de tiszteletem hogy az szeretnél lenni!

Szurkolok neked :)

2019. jún. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez kedves tőled! :)
2019. jún. 23. 13:23
 3/4 anonim válasza:
100%
Szia én lány vagyok és Miskolci Rendészeti Szakgimiben vagyok. Igazából nem vészes fizikailag sem kell hogy egy világbajnok legyél a kötelezőt teljesítsd gondolok itt a futásra,fekvőtámaszra és a többire. Én úgy látom elég sok a lány a Rendőr szakmában emiatt ne aggódj hogy majd kilógsz a sorból 😊Tanulás nem nehéz ha készülsz minden órára akkor menni fog. Fizikai feladatok: fekvőtámasz, felülés, hajlított karú függés, inga futás, fekvenyomas. És a 2000 m futás ami kötelező persze mind időre megy. Ezeket a neten is megtalálod ott írjak is hogy mennyiért mennyi pont jár. 125 pont a max és 81 pontot kell elerned. A fizetés.. Hát nem túl fényes arra számíts kB 130.000 körül nem akarok hukyeseget mondani. Ha a szüleid tudnak segíteni akkor no problem:) Én személy szerint szeretem ezt a szakmát idővel mindenbe bele jössz. Ami még fontos. Ha elvegezted a sulit nem biztos, sőt tuti nem a lakóhelyedi kapitányságra kerülsz. Lehet pl: Szeged, Orosháza bárhová. Ismerősöm is Miskolcon végzett és Orosházán van a MEKTO-nal.
2019. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
3.vagyok szintén ami lemaradt így van nem csak fizikai hanem pszichológiai vizsgálat is lesz és IQ teszt is. Raven féle.Figyelem teszt is lesz. Ja és műveltségi. Történelem és Uniós kérdések.Orvosi vizsgálat. És pszichologussal is el kell beszélgetni igazából ő fog kérdezni hogy miért szeretnél rendőr lenni stb:)
2019. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!