Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek csökkenni fognak...

Szerintetek csökkenni fognak a ponthatárok most (2019)? Pláne hogy ennyi balhé volt idén?

Figyelt kérdés
Főleg BME vegyészmérnök érdekelne. Mi a véleményetek?

2019. jún. 26. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha általánosítani kellene, akkor szerintem a "balhé" miatt emelkedni fognak a pontszámok.

Még itt gyk-n is meglehetett figyelni, hogy még az is bevállalja szeptembertől az egyetemet, aki már 5-10 éve érettségizett. Sok ilyen kérdés előfordult már amiből ez kiderült, plusz még ki tudja kik határoztak még így el. Hogy miért vágnak bele most, évekkel később? Mert ha most nem jelentkeznek, akkor valószínűleg már sosem fognak, mert elveszi a kedvüket az emelt érettségi és a nyelvvizsga letétele mint beugró. Szóval most vagy soha alapon megpróbálják.

Ha több a jelentkező, akkor a pontszám is magasabb lesz nyilván.

2019. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

20 éve érettségiztem, és csak azért jelentkeztem idén felsőoktatásba, mert jövőre már esélyem sem lenne, hiszen még ha nyelvvizsgám van is, újra érettségizni már öreg vagyok :/

Amikor az alkalmassági vizsgán voltam, igen sok hasonló korú leendő pedagógussal hozott össze a sors.

Feltételezem, más képzéseken is hasonlóan megjelentek a hozzám hasonlóan gondolkodó emberek.

2019. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, igen, a ponthatár. Magamból kiindulva növekedni fog pont ezek a plusz jelentkezők miatt. Vannak szakok, ahol 10-15%-kal ugrott meg tavalyhoz képest a jelentkezők száma. Ez a növekedés gondolom a pontokban is jelentkezni fog.

esetemben speciel diploma alapján számolják a pontokat és ez közel 100 ponttal több, mint a tavalyi ponthatár. Minél többen vagyunk ilyenek, annál könnyebb belátni, hogy ez igencsak felfelé húzza a határt.

2019. jún. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj senki sem tud pontos információkat decemberig, hogy hogyan lesz a pontozás és a ponthatárok, tulajdobképpen azt sem tudjuk nagyon mivel lehet plusz pontokat szerezni, hiszen egy középfokú nyelvvizsga és egy emelt érettségi kötelező..

Egyébként én is a BME-re szeretnék menni, építészmérnöki karra :)

2019. júl. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!