Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » HA valaki szlovák nemzetiségű...

HA valaki szlovák nemzetiségű kaphat esetleg valami többletpontot felsőfokú felvételinél?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Még csak az hiányozna.
2010. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Nem. Az egy dolog, hogy "megengedjük", hogy a magyarokkal azonos feltételek mellett jelentkezz és tanulj felsőoktatásban, de azt ne várd el, hogy előnyben részesítsenek velük szemben.
2010. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
tavaly még a határontúliak, vagyis a vajdaságiak biztosan kaptak 50 pont plusszot, feltételezték, hogy tudjuk a nyelvet, és nyelvizsga helyett, intézhettünk papírt. ma már ez nincs. egyébként meg drága előző kommentálok, szerintetek mennyire szlovák a kérdező, ha magyarul kérdez? okosak. nem tudom, hogy mire van ez a nagy nemzettudatotok. nézzetek már utána, hogy kik azok a felvidékiek. lehet lepontozni. :)
2010. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Szó sincs fene nagy nemzettudatról. Nem kell elmagyaráznod nekem a történelmet, igen, tudom, kik élnek a Felvidéken. De ugye nem gondolod, hogy csak azért, mert ők felvidékiek, többletpontot érdemelnek?
2010. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
mint írtam, ha kivehető volt, én tavaly kaptam, ennek az volt a lényege, hogy az országunk bejutasson minket olyan szakokra, amik otthon hiányszakmák. de ez az örüljön, hogy megengedjük... kicsit erős. uo. magyarok vagyunk, mint ti! jogunk van hozzá. ha az 50 ponthoz nincs is.
2010. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem, és ha nincs magyar állampolgárságod, nem is jelentkezhetsz államilag támogatottra.
2010. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy magyar nemzetiségű vagy, de az állampolgársággal járó "javakat" megkapod abban az országban, ahol élsz. Ennyi erőből az amerikás magyarok leszármazottait is előnyben részesíthetnénk, hiszen ugyanolyan magyarok, mint mi. Az, hogy évtizedek óta egy fillért nem látunk az adójukból, teljesen mellékes.
2010. júl. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
jelentkezhetsz államilag támogatottra akkor is, ha nincs állampolgárságod
2010. júl. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Többletpontot kaphatsz nyelvvizsgára. Vizsgázz le szlovák nyelvből akár közép-, akár felsőfokon, a pontokat megkapod. De regisztrált nyelvvizsga legyen!
2010. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Csak ennyiért nem jár többletpont. Viszont: sopánkodj az önkormányzatnál, hogy te mennyire hátrányos helyzetű vagy, mondd azt, hogy vertek a szüleid, csináltasd fel magad (ha lány vagy), ezek mellé egy szlovák nyelvvizsga és rögtön annyi pontod lesz, hogy érettségin elég csak beköszönnöd. A magyar felsőoktatás...
2010. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!