Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Természettudományi tanárképzés...

Természettudományi tanárképzésen mennyire nehéz a pedagógia/pszichológia?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy kémia-biológia szakos tanárnak tanulnék tovább. Nem vagyok az a magolós típus, a gimiben sokat szenvedtem a magyarral és a törivel, egyébként kémiából és bioszból kitűnő voltam.

Nos, mennyire veszik komolyan a pedagógia-pszichológia tárgyakat? Általában mennyi szabadidő van tanárképzésen a többi szakhoz viszonyítva?

Inkább lelépjek vegyésznek/biológusnak?:D



2019. jún. 27. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Tanárfüggő, de én még nem hallottam olyat, h vki ezért vérzett volna el.

Aki olyan hülye, h tanárnak megy, azt úgy is megszánják. Menekülj, ha teheted. Ez a szakma már nem a tanításról szól, hanem a kib@xásról, alacsony fizetésről, megalazásról.

Menj mérnöknek, ha jót akarsz magadnak, és nem akarsz 50 évesen is a szüleidnél lakni.

2019. jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pedig szerveskémiából lesz mit magolnod. Ráadásul full feleslegesen, mert ha emelteztél, akkor pontosan tudod már, mit kell tanítanod. Annál többet soha nem kell majd tudnod, ledig az egyetemen hyakorlatilag ugyanazt tanulod, mint a vegyészek vagy -mérnökök (fizikai kémia, analitika, szerves, stb). Nem könnyű, és sokszor nem is könnyebb, mint azoknak, akik 3-4-szer annyit keresnek majd, mint te ha tanárnak mész!
2019. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem az lesz a nehéz. Hanem megélned a tanári fizetésből.


Lépj le, ha tudsz, erre ne pocsékolj éveket!

2019. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es, ez nem igaz, a szerves kémiában nagyon sok logika van! Nekem nem értelmetlen, mert szeretem a kémiát, érdekel, szívesen tanulok róla többet.

Magolás alatt az értelmetlen dolgokat gondoltam, mint pl. az irodalom és a történelem.

2019. jún. 27. 12:28
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondolt, amikor fejből kell tudni tenyérnyi szerkezeti képleteket. És nem 3-4-et.
2019. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, arra gondoltam. Amúgy persze logikus, csak sok felesleges dolgot memorizálni kell. Lai régen így volt.
2019. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nekem egy kérdésem volna hozzád: biológiából pontosan melyik könyvsorozatból + kiegészítőkből készültél az emelt biológia érettségire?



Tanárszakon nem olyan vészes se a pedagógia, se a pszichológia rész. Utóbbit én kevésnek is tartom. Többet segítene a pályára készülőknek, ha mélyebb pszichológiai ismeretekkel kerülnének ki a tanárok.

2019. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az utolsóval! Szerintem több módszertan kéne, nem ennyi felesleges pszichológia meg pedagógia... Szerintem nem ad semmit a szakmai fejlődésedhez egyik ped-pszichós tárgy sem... Én legalábbis nem láttam értelmét ott ülni a gyakorlatokon (előadásokon meg pláne nem...).
2019. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7-es, az összes mozaikos könyv + feladatgyűjtemények, és a panemsulis könyvek, Nagy Etele stb. Meg egy csomó nyomtatott lapot kaptunk
2019. jún. 27. 16:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemre mész, mert lehet még segíteni is tudunk itt néhányan.

Egyébként nem lesz vészes.

Szinte minden ttk-s tanárszakos vért köpül, amikor sok-sok oldalas esszéket-beadandókat kell írni, és ezt az oktatók is érzékelik. Egy btk-s hallgató gyakorlatilag 4-5 óra alatt megcsinálja, amin mi gyakran napokat ülünk.

Az oktatók nagy része tudja, hogy többféle szakos van, és ezért az előadásokon is úgy adja elő az anyagot, hogy nem bölcsészek is betudják fogadni. Ezekből az órai anyagokból lehet teljesíteni a vizsgákat jó jeggyel. Ha pedig óráról órára legalább elolvasod, akkor még könnyebb dolgod lesz.

2019. júl. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!