Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak tovább, mit...

Hol tanuljak tovább, mit válasszak? Sajnos teljesen bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon sok minden érdekel, ezért sajnos nem tudok dönteni, hogy mit tanuljak. Lassan lejár a sorrend módosítás lehetősége. Amiket beírtam jelentkezésnél:

Építőmérnök, gyógytornász, pszichológia, tesi tanár, gépészmérnök.

Mindegyik teljesen más, igen. Amit nem jelöltem be, de felmerült (jövőre) az az informatikai terület. De addig is lehet el kéne kezdenem valamit. A tesi tanárságnál a fő bizonytalanságom a kereset. Persze, helyettem nem lehet dönteni, de ötleteket, tippeket szívesen fogadnék, hogy ilyen helyzetben mit lehet csinálni.. vagy hogy hogy döntsem el mi legyen velem ha nagy leszek..

Köszönöm szépen előre is.

23F



2019. júl. 1. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Én is hasonló cipőben jártam anno, nagy dilemma volt számomra is a továbbtanulás kérdése.

Viszont - mint rájöttem - nem érdemes ezt úgy felfogni, mint egy egész életre szóló dolgot. Még fiatal vagy, előtted az élet, és rengeteg választási lehetőség lesz előtted még ezután is, ami alakítja majd az utadat, a karrieredet. Kezdj el valamit, ami érdekel, és úgy érzed, szívesen foglalkoznál vele, illetve a legfontosabb: amihez van motivációd, és nem csak ímmel-ámmal tanulnád. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy melyik terület felel meg ennek leginkább, és próbáld meg őszintén megválaszolni.

Ha rám hallgatsz, a pénz nem elsődleges szempont, de mindenkinek mások a prioritások. A mérnöki területek egyébként nagyon jók, ha érdekel a matek, a fizika, jól el lehet helyezkedni, ha ügyes vagy (plusz sokat kereshetsz vele) Az informatika mondanom sem kell, hogy a legfontosabb tudományág lesz, egyre nagyobb szükség lesz informatikusokra. Ha jó vagy benne, már az egyetem elvégzése után (vagy akár már közben!) kapkodni fognak utánad a cégek. Szóval ha érdekel (!), akkor az informatikával nem lehet mellényúlni. Egyébként az egyik nem zárja ki a másikat, szóval ha tényleg több dolgo ha motivált vagy, akkor akár két szakot is elvégezhetsz párhuzamosan (bár ezt nem ajánlom). Vagy pl. egy mérnöki szak elvégzése után/közben megcsinálhatsz egy informatikai, pl. programozó tanfolyamot/képzést, így tényleg olyan sokrétű tudásra tehetsz szert, amivel nagyon jól el tudsz majd helyezkedni.

A legfontosabb tehát, hogy hallgass a saját szívedre és megérzéseidre. Sok sikert Neked, és ne stresszeld túl - ne felejtsd: ez csak egyetlen elágazás a sok közül az Életed útján. Hajrá!

2019. júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Ezek közül az egyetlen jó választás a gépészmérnök. De ahhoz is nagy elszántság kell. Meg akarni is kell, nem olyan h majd csak lesz vmi. Ha ennyire bizonytalan vagy nem biztos, hogy neked való.
2019. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Első! Te milyen utat jártál végig, mire rájöttél? És végül mit választottál?

2019. júl. 1. 13:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Infó vagy gépész, vitán felül.


Talán a tanár a legutolsó, a 130-as kezdő fizujával.

2019. júl. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Én mérlegeltem, hogy mivel foglalkoznék szívesen, milyen területen tanulnék, az alapján, hogy eddig mik érdekeltek. Mert egyébként én is teljesen tanácstalan voltam, nem tudtam, hogyan képzelem el a jövőmet.

Én személy szerint mindig is szerettem a matekot, nagyon jól is ment, emelteztem is belőle, igazából az volt a kedvenc tárgyam. Ennek örültem is, mivel tudtam, hogy azzal sokfelé lehet menni. Ahogy látom az általad felsorolt lehetőségek alapján, ezzel neked sincs problémád.

Viszont nekem például az infó teljesen ki volt zárva, mert az igen távol állt tőlem. Ellenben nagyon szerettem a nyelveket, érdekeltek a különböző országok és a világ dolgai, a gazdaság, egy kicsit a politika és a diplomácia is. Így tudtam, hogy valami nemzetközi téren akarok elhelyezkedni. Így a nemzetközi tanulmányok, illetve a nemzetközi gazdálkodás volt az a két szak, ami között vaciláltam. Ám mivel egyértelműen inkább reál beállítottságú vagyok, és a töri és a “magolós” tárgyak sose voltak az erősségem, így végül a nemzetközi gazdálkodás mellett döntöttem, amit nem bántam meg (eddig legalábbis), nagyon szeretem, szinte kivétel nélkül minden tárgy érdekel, tehát úgy érzem, jól döntöttem. Egyébként most leszek harmadéves a Corvinuson, szóval hogy később mi lesz, azt majd meglátjuk. (Egyébként ez egy olyan szak, amiről később még igen sok irányba el lehet menni.)

Én tehát nem azt helyeztem előtérbe, hogy mi akarok lenni, ha “nagy leszek”, mert fogalmam sem volt, hogy milyen foglalkozást tudnék elképzelni magamnak - sőt, még most sincs erről egyértelmű elképzelésem. Hanem ehelyett az alapján indultam el, hogy mi érdekel, mi az a terület, amiben szívesen elmélyednék további tanulmányaim során.

Ha nem tudsz dönteni, ezt javaslom neked is.

Hajrá!

2019. júl. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm szépen, további sok sikert neked!
2019. júl. 3. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!