Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan, aki megbánta, hogy...

Van olyan, aki megbánta, hogy részt vett Erasmuson?

Figyelt kérdés
Mindig csak a pozitívumokat lehet hallani, esetleg még azt, hogy sokan csúsznak miatta, de más negatívumot nem. Tényleg ennyire jó? Megéri?

2019. júl. 3. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

Mikor én voltam kint, volt egy magyar csaj, aki valszeg megbánta. Csúszott emiatt, csomó pénze elment és a nyelvet se tanulta meg. Utóbbit azért, mert mikor kiment, akkor se tudott túl jól, és mivel csak kínlódott, meg sokszor nem is bírták kivárni, mire kifejezi magát, egy idő után már nem is erőltette. Meg pár hónap után kiment hozzá a barátja, és onnantól kezdve szinte csak magyarul beszélt.

Hogy megéri-e, kinek mi. Én nagyon jól megtanultam a nyelvet, azóta is napi szinten használom a munkámban. Önálló lettem, minden értelemben, és mivel a szorgalmi időszak után dolgoztam, pénzt is hoztam haza.

2019. júl. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy fél évet szinte ingyen egy nálunk színvonalasabb felsőoktatású országban tanulni kész ajándék, egy, az életben valószínűleg soha vissza nem térő lehetőség. Valóban kissé elmarad az ember az itthoni tanulmányaival és a kapott pénz nem elég mindenre (kb. csak a szállásra és étkezésre), azaz kicsit hozzá kell tenni saját zsebből, de amit kapsz érte az nagyon sok: megismersz egy más kultúrát viszonylag mélyen, külföldi barátokat szerzel, és a könyvtárban beleáshatod magad olyan szakirodalmakba, amilyenből itthon csak elvétve van. Emberileg, személyiségedben és szakmailag is rengeteget nyersz, s ezért szinte semmivel sem kell többet költened, mintha itthon maradtál volna. Ha vállalni tudod az itthoni tanulmányaidban az időbeni csúszást és elég jól beszéled a nyelvet, semmiképp ne hagyd ki!
2019. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!