Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek!? Minek érdemes...

Mi legyek!? Minek érdemes manapság tanulni?

Figyelt kérdés

1 év múlva fogok érettségizni. Mezőgazdasági iskolába járok. Nagyon sokáig a rendőrségen gondolkodtam kezdetnek járőr majd kutyás rendőr. Ez a terület meg mindig vonz nem tudom miért de érdekel ez a hivatás.

Rendőrség mellett kutyatenyesztő/kiképző. Ez nem tudom mennyire lenne megvalosithato.


Elgondolkodtam a kuytakiképzői tanfolyamon is és a kutya tenyésztőn is.


Mindenféleképpen szeretnék segíteni a kutyáknak ezért azon is gondolkodtam hogy egy kicsi menhelyet létrehozni ahol szocializalva és alapszinten képzetten kerülnek ki a kutyák.pl.gyepiről kihozni a kutyákat és szocializalni. Vagy nem is tudom.

Olyan munkahelyet vagy területet akarok ahol a kutyám velem lehet. Természetesen tudom hogy a jelenlegi menhelyekre lehet menni önkéntesnek meg ilyenek.



Mivel manapság a rendőrségen nem lehet jól keresni így oda nem azért megy az ember mert pénzt akar. Ez engem ne is zavarna.

Viszont az ismerőseim közül hülyeség rendőrnek mennem olyan átlaggal amilyen nekem van ami 4,65. Gazdaságiból dicséretes lettem tehát valami gazdasági szakon is gondolkodtam akárhanyszor csinálok ilyen szakmás tesztet mindig a marketinget dobja ki.


Manapság minek érdemes tanulni?


Az angol tanárom mondta hogy lehetek lovas túra vezető is és külföldi csoportoknak szervezni kirandulasokat abból jól lehet keresni és közbe lovazhatok is ami a masik nagy szenvedélyem.


Marketingen végzett emberek mit csinálnak?



2019. júl. 3. 15:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha ennyire érdekelnek az állatok, mezőgazdasági iskolába jársz és az átlagod is ennyire jó, akkor jelentkezhetnél mezőgazdasági mérnök vagy vidékfejlesztési agrármérnök alapszakra valamelyik hozzád közeli egyetemen. (Ez utóbbi a mezőgazdaság gazdasági oldalával foglalkozik.) Egy ilyen diplomával nagyon sok mindent lehet kezdeni, például vehetsz termőföldet, legelőt, állattenyésztő telepet, s a fiatal gazda programban kb. 10 millió forint vissza nem térítendő induló támogatást kaphatsz. Magyarul van esély, hogy végzés után önálló, életképes gazdaságot teremts, s meglesz a szakértelmed is hozzá. De ha emellett döntesz, akkor azonnal hajtani kell a középfokú nyelvvizsgára és egy emelt szintű érettségire mondjuk biológiából, különben jövőre nem felvételizhetsz.
2019. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!