Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulmányi szabadság tanulmány...

Tanulmányi szabadság tanulmányi szerződés nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Munkáltatóm profiljától teljes mértékben eltérő, távol álló iskolarendszerű (levelező) képzésbe kezdek szeptemberben.

Azt már tudom, hogy már nem KÖTELES tanulmányi szabadásgot adni a képzés és a gyakorlatok idejére, illetve a vizsgákra való felkészülésre.

Viszont nekem ennyi szabadságom nincs.


Terveim szerint fizetés nélküli szabadságra mennék ezekre a napokra, időszakokra. Ez kvázi egyenértékű lenne egy olyan tanulmányi szabadsággal, ahol csak munkaidő tekintetében támogatnak, egyéb kedvezménnyel nem (pl távolléti díj).

Erre mindenképpen kell tanulmányi szerződést kötni?

Esetleg elegendő az, hogy irásban engedélyt kérek ezen napokra (gyakorlat esetén hetekre) fizetés nélküli távollétre? Ennek aláírása a munkáltatóm részéről engem kötelez bármire is?



2019. júl. 9. 15:05
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:
A Munka törvénykönyve 229. § foglalkozik a tanulmányi szerződéssel. Az Mtv. nem tér ki a fent bemutatott helyzetre, emiatt úgy jár el a munkáltató és a munkavállaló, ahogyan kölcsönösen megegyezni tetszik nekik. Ez történhet szóban vagy írásban.
2019. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor ezek szerint csak egy jól megfogalmazott kérésen és a munkáltatóm jóindulatán múlik az egész.
2019. júl. 11. 14:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem elég volt szóban megbeszélni a főnökkel, hogy fizetetlenre mennék, ha egyetemre kell mennem.

Minden félév, illetve vizsgaidőszak elején leadom a dátumokat, illetve viszek igazolást is az alkalmakról.

2019. júl. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szeretném írásban letisztázni, ugyanis lesz majd többször kötelező gyakorlati óra, meg majd több hetes gyakorlatok, szóval jobb, ha le van írva.
2019. júl. 11. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!