Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Be vagyok jelentve de nem jár...

Be vagyok jelentve de nem jár betegszabadság. Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Állásajánlatot hirdettek valahol, és az ott dolgozók mondják, hogy be vannak jelentve, de nem jár nekik betegszabadság. Ez hogyan lehetséges? Mi a csavar? Egyszerűen csak ezt mondták nekik, hogy ne akarjanak betegszabadságra menni? A dologhoz tartozik hogy, 10 órás munka, és így kapják meg a minimális 127 ezret. Mennyire törvényes ez?

2018. szept. 12. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt utána tudsz járni a dolgoknak, hogy a Törvény szerint hogyan kellene lennie:

[link]

Mivel a munkaszerződésedet te látod, hogy mi áll benne, érdemes alaposan elolvasni és összevetni a Törvénnyel.

Sok mindent mondhat a Munkáltató, de attól még az nem lesz helytálló...

2018. szept. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem de akkor ha mondjuk a szerződésbe beleírja, hogy nem jár betegszabi, akkor is köteles kifizetni? Nyilván akkor macerás munkaügyi főbiztoshoz rohangálni, de elméletileg nekem van igazam. Illetve ebben az esetben gondolom egy terhesség alatt sem kapnék pénzt..
2018. szept. 12. 09:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Be vagyok jelentve de nem jár betegszabadság. Ez hogyan lehetséges?"


Ez úgy lehetséges pl. hogy a munkáltató egyszerűsített foglalkoztatással alkalmaz, ami napi bejelentést jelent. Ha egy hónapban csak 15 napot vagy és van egy másik kollégád, aki szintén így van alkalmazva, akkor jó eséllyel alkalmi munkán vagytok. Ennél tényleg nincs betegszabadság, táppénz, sem normál szabadság és ráadásul magad után kell fizetni a TB-t, ami havi 7.300 ft körül van.

Ha nem teszed, akkor gyűlik a tartozás az adóhatóságnál.

2018. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak nem vendéglátás? :D
2018. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai itt vannak leírva: ha ebből magadra ismersz, akkor ugyan "be vagy jelentve" (napi bejelentéssel) - de nem a szó hagyományos, klasszikus értelmében alkalmaznak munkaviszonyban (pl. határozatlan idejű szerződés, stb)


Ja, és az egyszerűsített foglalkoztatásban nincs próbaidő sem és felmondási idő sem!


[link]

2018. szept. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez egy egyszerű bolt, ahol hárman dolgoznak. Heti 6 napot lehet dolgozni, összesen 56 órát hetente. Aki úgy dönt, ebből 1 napot leadhat, de azt nem is fizetik ki. Mindezt 600ft-ért óránként+nincs betegszabadság. Minimum heti 5 napot dolgoznak, tehát nem lehetne EFO sem. Valószínűleg ez így is úgyis illegális.
2018. szept. 13. 13:27
 7/8 anonim ***** válasza:
te vagy a suttyo kerdezo mert nem kozlod veluk hogy terhes vagy csak a penzt venned fel
2018. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már miért lennék terhes? :D Keresek egy helyet, ahol nem kell aggódnom akkor sem, ha terhes leszek. Mondjuk mert ez a törvény
2018. nov. 7. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!