Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyivel keres jobban egy...

Mennyivel keres jobban egy informatikus mint egy gépész/járműmérnök? Érdemes-e infóra menni, ha a gépészmérnöki jobban érdekelne? (lennt bővebben)

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem és el kéne döntenem már a nyáron szerintem, hogy hova tovább: gépészmérnöki vagy mérnökinformatikus

Mindkettő érdekel, de az autók sokkal jobban vonzanak, mint a programozás. Szeretem a matekot és a fizikát is, és mindkettőből faktra járok és jól megy. Eddig úgy volt,hogy tuti mérnökinformatikára megyek, de most kezdek rájönni,hogy az autókkal sokkal szívesebben foglalkoznék.

Szóval a kérdés,hogy van-e számottevő különbség a kettő diplomával való fizetésben? Úgy nagy általánosságban persze, mert nyilván az se mindegy hogy vezető fejlesztő valaki vagy egy mezei rendszergazda, de mondjuk egy átlagos gépészmérnök és egy átlagos programozó fizetése között van-e akkora különbség,hogy megérné az egyiket választani még akkor is ha a másikat szívesebben csinálnám?

Előre is köszi!


2019. júl. 12. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Programozóként és gépészmérnökként is jól tudsz majd keresni, szóval egy ilyen esetben mindenképpen érdeklődés alapján hozz döntést. Gépészmérnökből NAGYON könnyedén átképezheted magad programozóvá, ehhez csak maximum egy néhány hónapos kézés kell és már dolgozhatsz is programozóként. Ez fordítva nem igaz, gépészmérnökként csak gépészmérnöki diplomával fognak felvenni.
2019. júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,csak én úgy képzelem el, hogy az IT területen belül sokkal több lehetőség van előrébb lépni, akár fizetésben is. És úgy gondolom, hogy egy gépészmérnökként meg nem annyira, és vagy a legjobb fejlesztők között van valaki akik ténylegesen terveznek egy autót, vagy pedig egy gyárban ellenőrizget dolgokat, azt én meg nem akarom. De ha nem így van és rosszul látom, akkor javítsatok ki és lehet azis hogy csak az informatikai területen több ismerősöm van és amiatt gondolom így mert ők ezt mondták. Szóval mindeképpen fejleszteni vagy tervezni szeretnék, és ezt nem tudom hogy gépészmérnökként nem sokkal nehezebben tudom-e elérni?
2019. júl. 12. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Infó azért jobb. Könnyebben tudsz vele később akár külföldre itthonról bedolgozni meg hasonlóak.

De egy gépész mérnök is elég jó karrier itthon.


Mondom ezt úgy, hogy építősként én is mehettem volna ezekre, mert hasonlóan érdekeltek. Jól elbaxtam.

2019. júl. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát infóban jobban tetszik az, hogy inkább angolos és nem kell még külön németül is megtanulnom..

De mondjuk mekkora különbség van fizetésben a kettő között? 2 ugyanolyan beosztás között

2019. júl. 13. 10:50
 5/5 A kérdező kommentje:
Mert ha mondjuk itthon kb. egy 100-assal többet tudok keresni a mérnökinfóval, akkor az havonta nem sokkal, de mondjuk 10 év alatt 10-12 millióval több és hosszú távon már akkor lehet, hogy jobban megérné az. De lehet hogy ennyivel azért nem lehet többet keresni vele
2019. júl. 13. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!