Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyennek számít a debreceni...

Milyennek számít a debreceni egyetem vegyészmérnöki képzése?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kivancsi, hogy milyen nehéz maga a szak, valamint hogy mire kell a legjobban odafigyelni.

2019. júl. 18. 18:44
 1/1 anonim válasza:
Lehet, már nem aktuális, de hátha hasznos lehet. Ha már elkezdtem, azért, ha meg máshova mentél, akkor talán másnak. Én harmadéves vagyok itt vegyészmérnökin. Elég nehéz, de azért bőven teljesíthető. Vannak hajtósabb tárgyak és vannak lazábbak is. Eléggé komplex szak, szóval arra fel kell készülni, hogy bár a kémia a legmeghatározóbb, azért bőven vannak műszaki dolgok, tehát matekosabbak vagy fizikások, elvétve egy kis biológia is. Sok labor van, bár elég egyenlőtlen eloszlásban, vagyis van olyan félév amikor 1-2 van, de pl ebben a félévben 4 van. Alaphangon 4 órásak, de előfordul 6 órás is. A könnyebbeket le lehet tudni 2 óra alatt is. Vannak szivatós tárgyak, amin általában elhasal az évfolyam 60-80%-a, szóval ezekre keményen kell készülni, még akár a kettesért is! Persze ezen a szakon is át lehet csúszkálni kettesekkel, de szerintem annak nem sok értelme van. Ja tényleg jól akarsz teljesíteni, bizony tanulni kell, sokat.
2020. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!