Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anyagmérnök nehéz szak 4...

Anyagmérnök nehéz szak 4 műszak +2 kis gyerek mellett?

Figyelt kérdés

szóval lenne lehetőségem feljebb lépni, de ahoz be kell válaljak egy diplomát. A cég sok területet támogat. pl: gépész , vegyész, közgazdász, villamos mérnök stb... én egy anyagmérnökire gondoltam.

4 műszakba járok valami kedvezmény biztos lenne ha a cég iskoláz be hogy éjszakásba mikor oktatás van nem kell menni meg + tanulónapok. de nem tudom hogy válaljam-e mert eléggé lusta vagyok tanulás terén.

5 éve végeztem egy technikusit és már érettségire sem tanultam. de persze meglett 3-4 essel így is szerencsére jó eszem van. de iszonyat lusta vagyok a tanuláshoz.


Szerintetek lehetséges lenne végigcsinálni ?



2019. júl. 18. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Így nagyon húzós, mivel az anyagmérnöki egy amúgy is nehéz szak...

De végülis Te ismered magad.


Viszont miért pont erre a szakra gondoltál? Mivel foglalkozik a cég és jelenleg milyen poziban vagy?

Anyagmérnökivel jól ellehet helyezkedni, az összes specializációval, de azért vannak különbségek.

Nincs annyi munkahely alapvetően, mint egy villamosmérnöknek, vagy gépészmérnöknek, de viszont tized annyi szakember képződik évente anyagmérnökből csupán, így a munkaerőpiac nagyon szépen felszívja Őket...

Én azt mondanám, hogy az autóilarban lehet a legjobban elhelyezkedni vele, nyílván ahhoz passzoló specializációval pl. öntészetivel.

Vagy képlékeny alakítással...


Ezek a specializációk a Miskolci Egyetemen érhetőek el.


De ha érdekel a dolog, akkor lehet, hogy célszerűbb lenne egy duális képzésbe belevágnod!

Mivel ott ugye a tanulmányaid mellett nagyon értékes munkatapasztalatot szerezhetsz, és maradhatsz is a cégnél végzés után, rögtön lesz munkád! És minimum havi 60,000 forint fizetést kapsz, ebből már ingyenes koli mellett el lehet lenni, de akár fel is veheted a 72,000 forintos diákhitelt mellé, ami elég korrekt.


A Miskolci Egyetem esetében sok "partnercég" kínál munkát, mindenféle specializációnál, van több ott helyben miskolcon is, de járműipari öntészeti specializácónál van legalább 2 cég Budapest XXI. kerületében.

Illetve a hőenergia és szilikáttechnológia specializációnál egy X. kerületi ("téglagyár")... De talán utóbbi specializáció kevésbé piacképes.


A veszprémi Pannon Egyetemen a kerámia specializáció az ami kiemelkedő, duálisban lehet munkát kapni a Herendi Porcelánmanufaktúrában is...

2019. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és a 60,000 forint nettó fizu, amit a munkádért kaphatsz duális képzés alatt, az tényleg csak a minimum, ez van jogszabályba foglalva... Különben lehet akármennyi, a munkáltatón és rajtad múlik. Valamint ha növelik a jelenleg 99,500 forintos nettó minimálbért, akkor automatikusan ez az összeg is növekedni fog, mármint a jogszabályba foglalt minimum.
2019. júl. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze gyerekek mellett nem tudom, hogy mennyire tudnál ebbe belevágni, gondolom a koli így biztosan nem játszik...

A többi pedig szubjektív, nem tudjuk hogy hol élsz, illetve hogy van e párod, ha van akkor mennyit keres, stb.

2019. júl. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Miskolcon lakok es a Borsodchemben dolgozok.

Van parom es havi szinten 650 et keresunk ketten .

Azert az anyagmernokot mert a vegyesz meg ennel is nehezebb . Gepesz technikus nak tanultam es az annyira nem jott be

2019. júl. 19. 02:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy próbát megér, hogyha a feltételek számodra rendben vannak. De azért szorgalmasnak kell majd lenned...

Igazából az meg szubjektív, hogy a vegyészmérnöki, vagy az anyagmérnöki a nehezebb, főleg attól függ, hogy melyik érdekel jobban.

De ha egyik sem érdekel, vagy ugyanannyira érdekel, akkor azt lehet mondani, hogy pontosan ugyanolyan nehéz...


Szerintem azt is vedd figyelembe, hogy melyik szakkal milyen poziciót tudna biztosítani a cég, melyikkel élveznéd (vagy viselnéd el) jobban a munkát.


Sok szerencsét, amúgy!

2019. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!