Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 900ezer forint hogy elvégezzem...

900ezer forint hogy elvégezzem az egyetemet, ti belevágnátok?

Figyelt kérdés

Tanítói szakot szeretném elkezdeni. Már van diplomám, dolgozom is benne, de nem találom örömöm benne és érzem, hogy nem szívesen csinálom ezt.

Viszont ha elkezdem a 4 éves tanítóit akkor másfél év alatt elfogynak a támogatott éveim és a maradékot ki kell fizetni, ami így 900 ezer forint.

Szeretnénk a párommal már nagyon gyerek(ek)et. A párom jól keres én csak másfél éve dolgozom. Így nekem kevés még az összegyűjtött pénzem.

Igazából az lenne a főkérdésem, hogy szerintetek gonosz lenne tőlem ha egy cirka egy milliót költenék egyetemre, hogy az álmomat valóra válthassam? Miközben babaprojekten gondolkozunk. És tudom hogy nagyon hosszú a képzés és kicsit félek mi lesz majd ha a gyerek is lesz, hogy fogom kivitelezni. Illetve tudom, hogy az elvégzése után se lesz jövedelmező sokáig.

De engem tényleg ez a hivatás érdekel és ebben lennék a legboldogabb.



2019. júl. 20. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a magánéletedet, nem tudom, hogy hány éves vagy. A szavaidból viszont úgy érzem, hogy nagyon szeretnéd ezt, és tényleg jól éreznéd magad a szakmában. Szerintem a jövendőbeli gyermekednek is jobb,ha olyan anyuka megy haza hozzá munka után, aki boldog, vidám és elégedett. :D

Esetleg ha levelezőre mennél, akkor közben tudsz még dolgozni, elő tudod teremteni a későbbi önköltséges félévek díját.

Biztosan nem lesz egyszerű időszak, hallgass a szívedre!

2019. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel a kamatmentes diákhitelt rá. Az új módosítások alapján el is engedhetik gyerekszámtól függően.

De ha később ki is kell fizetni, megèri, ha ez érdekel, ezt szeretnéd csinálni. Nem kevés pénz persze és nem is fogsz jól keresni.. De nem mindegy, hogy mit dolgozol 40 éven keresztül. Szerintem hajrá..

Diákhitelnél úgy is lehet, hogy nem a teljes félév árát veszed fel, hanem csak x összeget, amennyi hiányzik.

Pl van 50 ezred, 200 a tandíj, akkor 150-et is kérhetsz hitelből. És folyamatosan fizetheted vissza, ahogy van egy pici plusz.

2019. júl. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a segítségeiteket! :)

Mindenképpen levelezősön gondolkozom hogy tudjak mellette dolgozni.

2019. júl. 20. 10:30
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha tényleg az az életed álma, hogy tanító legyél, akkor elő kell teremeteni azt a 900 ezer forintot akárhonnan is. De én háromszor is átgondolnám a dolgot, mert a tanító szakmának (hivatásnak) se erkölcsi, se anyagi megbecsültsége nincs, a munkakörülmények pedig rosszak. Nem véletlen, hogy nagyon kevés fiatal helyezkedik el tanítóként.
2019. júl. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs ár az a lehetőség, hogy a gyesen lévő kismamának ingyenes a főiskola/egyetem amennyiben sikerül államilag támogatott képzésre bejutni pontszám alapján?


Vagy ez régen is csak az első diplomára vonatkozott, stb.?

2019. júl. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos utána olvastam, de már nincs ez a lehetőség csak max plusz pontot kaphat a felvin, ami sajnos az én esetemben nem segít, mert tanítóin nem magas a ponthatár.
2019. júl. 20. 16:46
 7/11 anonim ***** válasza:

"amennyiben sikerül államilag támogatott képzésre bejutni pontszám alapján?"

Ez eleve értelmetlen felvetés, mert a kérdezőnek már csak 3 szemeszter állami féléve van.

2019. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen sajnos
2019. júl. 20. 19:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha már van egy diplomád nem lehetséges, hogy tudsz egy két tantárgyat akkreditálni?

Azzal rövidülhet a képzési idő. Egyébként ajánlom a bajai tanítóképzőt ilyen szempontból nagyon rugalmasak.

2019. júl. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Illetve ha esetleg beszélsz németül/horvátul vagy érdekel a cigány nemzetiségi képzés nemzetiségi ösztöndíjat levelezősök is kaphatnak szeptembertől úgy tudom. Nem mondom, hogy nagy összeg, de mindenképpen segítség.

Esetleg amíg vannak állami féléveid érdemes nappalira jelentkezned, mert több az ösztöndíj lehetőség és egyéni tanrenddel amellett is tudsz dolgozni.

2019. júl. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!