Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha aneszteziológus szeretnék...

Ha aneszteziológus szeretnék lenni, akkor el kell végeznem az általános orvosit és utána tudok szakosodni?

Figyelt kérdés
Illetve idén érettségiztem és nem voltak túl jó tanulmányi eredményeim. Ennek ellenére, így utólag van még lehetőségem, hogy meg szerezzem a kellő pontot az egyetemre?

2019. júl. 20. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

Először 8 év orvosi, aztán szakosodás.

Lehetőség van. Újra érettségizel emelt szinten, plusz nyelvvizsga is kell.

2019. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hány félév a szakosodás?
2019. júl. 20. 14:11
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
8 év orvosi?
2019. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
12 félév, vagyis 6 év az orvosi. Az általános orvosi.
2019. júl. 20. 14:20
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
6 évig egyetemre jársz és megszerzed az általános orvosi diplomát. Ezután már dolgozol a kórházban, nem kell órákra járni, nem félévekről van szó. Az aneszt szakképzés 5 év. (2 évig rezidens vagy aztán szakorvos jelölt. Leteszed a vizsgát, onnantól vagy szakorvos.)
2019. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

ja igen, bocs 6. nem tom miért írtam 8-at

aneszt 58 hónap

2019. júl. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Kémia és biológia emelt érettségit kell tenned. Vagy kémia helyett fizika emelt.

Ezek mellett kell majd nyelvvizsga is, jövőre már kötelező lesz mindenhova tudtommal.

Újra kell jelentkezned, ha megvannak a pontjaid.altalanos orvosi először, igen

2019. júl. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Idén szeptembertől a csecsemő és gyermekápoló képzést (OKJ) fogom elkezdeni, de pár év után, megrpóbálnék emelt szinten érettségizni. És természetesen nyelvvizsga is tervben van. Csak nem vagyok sajnos túl jó se bioszból, se kémiából, és se fizikából.

Ha tudnék valahol tanulni kémiát és bioszt úgy, hogy emelt érettségire készítsen, annak nagyon örülnék.

2019. júl. 20. 14:32
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kapd össze magad, mert orvosin sokkal nagyobb megpróbáltatásokkal kell majd szembenézned, mint egy emelt biosz és kémia/fizikaérettségi.

Én nem várnék a helyedben éveket, elkezdeném önszorgalomból tanulni már most. Ha heti 1 órát tudsz tanulni egyelőre, akkor annyit, annyival is előrébb leszel, felesleges halogatni a dolgokat.

2019. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
Tegyük fel 18 vagy elvégzed a csecsemőset leszel 21 jó esetben kezded az orvosit 22 mire végzel 28 es kezdheted a rezidensit ami 5 év 33 éves vagy és konkrétan pénzt még nem kerestél (rezidensnek jár tudom de 100 ezer forintot ne tekintsünk már fizetésnek egy 30as embernek mert nem tud belőle megélni esetleg gyerekeket is nevelni.) Ezt akarod vagy ennyire elközelezett?
2019. júl. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!