Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön élés alatt nektek...

Külföldön élés alatt nektek mennyire kopik a magyar-tudásotok?

Figyelt kérdés

Lesz esetleg akcentusotok is?

Mennyire felejtődik el az anyanyelv, ha nem használjuk?


(Bocsi, ha hülyén fogalmaztam meg, remélem érthető.)



2019. júl. 24. 00:40
 1/6 anonim válasza:
75%

Semennyire. Három éve élek Kanadában. Továbbra is ápolom a magyar nyelvet, magyarul írok cikkeket, könyveket, napi szinten kommunikálok magyarokkal. Mint ahogy most is ezt teszem.


Ellenben érdekes módon az angoltudásom visszafejlődött, mióta itt élek. Nehezebben találom a szavakat, otromba kelet-európai akcentusom lett, pedig anyanyelvi szinten beszéltem.

2019. júl. 24. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Semennyire. Aki felnöttkent megy ki külföldre es akcentusa lesz, az vagy nagyon buta, vagy megjatsza magat. Talalkoztam mar mindkettövel...
2019. júl. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
7 éve élek Angliában. 2 évente szoktam hazalátogatni, egyébként nem sokat beszélek magyarul, mert a férjem nem Magyar. A magyar nyelvi kifejezőképességem sokat kopott. Anno gimiben napi szinten kellett fogalmazásokat beadnunk és akkor ez nagyon jó szinten volt. Most már nem lennék képes úgy fogalmazni. Sokszor észreveszem, hogy kicsit magyartalanul fogalmazok, illetve ha néha szóban kell valamit mondanom, akkor sokszor idegennek érzem a szavakat. Amikor olvasok valamit vagy hallok magyarul, az nem változott. Én egyébként nehézkesen tanulok nyelvet, nincs nyelvérzékem. Erős akcentusom van és azok az angolok akik nem szoktak külföldi el beszélgetni, ők van, hogy elsőre nem értik meg amit mondok. Mondjuk az angol tanárnő szerint csak jobban ki kéne nyitni a számat :D
2019. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 éves korom óta Angliában élek, oda is jártam iskolába, azóta pedig már másodéves egyetemista vagyok.

Az iskolában nem voltak magyarok, így eléggé hanyagoltam a magyart, általában filmeket is angolul nézek/néztem.

Évente szoktam hazajárni amikor szünetem van. Igazából csak azt vettem magamon észre, hogy lassabban jutnak az eszembe az olyan szavak amiket ritkábban használ az ember, vagy amik kicsit hosszabbal vagy bonyolultabbak, de ez ritkán fordul elő.

Sokan mondták már Magyarországon, hogy amikor beszélek, olyan mintha nem is tájszólásom lenne hanem inkább akcentusom, ilyen enyhe angolos beütéssel, de nem vészes. Mindenesetre én ezt nem vettem észre, mondjuk magamon nehezebb is észrevenni.

Vannak amikor haveri tarsaságban vagyok, a bonyolultabb és hosszabb szavak kiejtése nem sikerülnek elsőre, és kicsit mintha beszédhibás lennék, aki kiskorában nem járt logopédushoz :D

De ezek is nehezebb napjaimon fordulnak elő, amikor nem figyelek oda annyira és nem is érdekel annyira mert olyan a társaság.

De amikor bemegyek mondjuk egy hivatalba, nyilván jobban odafigyelek és nem vétek ilyen gyerekhibákat.


Összességében azt mondanám, hogy az anyanyelvemet nem tudnám elfelejteni. Néha kis hibákat vétek az idő teltével, egy kér hibás ragozás becsúszik nekem, de ennyi.

Ha most személyesen beszélgetnénk, nem mondanád meg hogy nem Magyarországon nőttem (félig) fel.

2019. júl. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A mar meglevo todas nem kopik sokat, inkabb "lemarad" az ember az otthon folyamatosan fejlodo, alakulo nyelvtol.


35 eve mentem el Mo-rol, nekem ugy nez ki megmaradt a szint a 35 evvel ezelottin.

2019. júl. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2 eve elek amerikaban es itt nem beszelek senkivel sem magyarul. Anyukammal beszelek telefonon hetvegente es ennyi.

Tudok rendesen magyarul de neha nem jut eszembe 1-2 szo mert nem hasznalom es vannak olyan targyak amikkel itt talalkoztam eloszor es nem tudom az mi magyarul, lehet nincs is magyar nevuk.

Magyar akcentusom nincs, ellenben ha angolul beszelek akkor van akcentusom es van aki elsore nem is ert meg :D

2019. júl. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!