Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy iratot 8 napon belül...

Ha egy iratot 8 napon belül le kell adni az önkormányzathoz, azt a 8 napon belül vissza is kérhetem (mert elhamarkodottan döntöttem)?

Figyelt kérdés
Az a konkrét helyzet, hogy a szennyvíz-csatornázás befizetett összegéből járna vissza 132 ezer Ft, de, ami elszámolást kiküldtek nekem, azon csak 52 ezret hoztak ki - véleményem szerint nem tévedés, hanem ...okán. ( napon belül le kellett adni a papírt az önkormányzathoz. Én a papírt vissza is adtam, (sajnos, nem olvastam el figyelmesen, mert ott le volt írva, hogy az összeggel egyetértek. Szóban kifogást emeltem az ügyintéző hölgy felé, hogy szerintem nem stimmel. Viszont, a hölgy, aki ebben az ügyben illetékes, (micsoda véletlen) éppen most szabadságon van. A dolgozó ügyintéző felírta a nevemet egy papírra, hogy majd utána nézet az illetékes hölggyel, amikor az visszajön a szabadságról. Még meg is kérdeztem az ügyintézőt, hogy, ugye, engem nem érhet hátrány azért, mert az illetékes hölgy éppen szabadságon van, mire egy határozott nem volt a válasz. Én most miben bízhatok? Csak a leadott papír számít, vagy a többi is (ami esetleg utólag már nem isbizonyítható?
2019. aug. 3. 19:49
 1/3 A kérdező kommentje:
8 napon belül kellett leadni. Én éppen nyaralni mentem, ezért leadtam a papírt, de kértem egy tel. számot, amin érdeklődhetnék majd. Mondta a hölgy, hogy az én tel számom rajta van a papíron, ők is tudnak hívni, hogy mi a helyzet az ügyemben. De, azért én is felírtam a hivatali tel számot, de, még nem hívtam őket, mert hétvége van, ill. az illetékes még úgysem jött vissza. Én visszakérném azt az aláírt papírt (hétfőn d.e. vettem át, hétfőn reggel 8 - kor még a 8 napon belül lennék (szerintem....vagy nem?) Visszakérhetem? 80 ezer Ft nem kis pénz (nekem)
2019. aug. 3. 19:56
 2/3 A kérdező kommentje:
Bevittem a szerződést is, és mutattam az ügyintézőnek, hogy nem stimmel. Ilyen esetben a leadott beleegyező nyilatkozat számít (amit egyébként az ígéret szerint még "megszakértenek", vagy a tényleges jogosultságom, amit bizonyítani tudok - függetlenül attól, hogy aláítram a kevesebb összeget ....mert nem olvastam el figyelmesen a papírt, és mert kötött is a 8 nap, amin belül le kell adni. (ez egy településrész, aholélet, néhány km-re a falutól és az önkormányzati hivataltól. Pláne, nyaralni mentem egyenest a papír leadása után
2019. aug. 3. 20:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Az is egy érdekes vonatkozás, hogy a lapon, amin alá kellett írni, hogy egyetértek az összeggel, nem is szerepelt semmiféle összeg, csak egy másik lapon szereplő adatra (összegre) hivatkozik. Tisztességesen ezt úgy kellett volna megcsinálni, hogy ezek a dolgok egy lapra kerüljenek, mert, ha szigorúan veszem, jogilag talán ebbe is belelehetne kötni (részemről).
2019. aug. 4. 02:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!