Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy szociális fóbiás, furcsa...

Egy szociális fóbiás, furcsa ember milyen jótékonysági szervezetnél tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon zavarban vagyok más emberek előtt, két családtagon kívül nem is kommunikáltam már évek óta senkivel. Úgy érzem kárbaveszik az életem és szívesen segítenék legalább másoknak valahogy.

Tudtok olyan segélyszervezetet ahova el tudnék menni annélkül hogy bárkivel kommunikálni kéne, bárki hozzám szólna? Olyanra gondolnék, hogy megírnák nekem vagy telefonon elmondanák, hogy menjek el xy központba és ott tegyem rendbe a raktárat például. Vagy vegyek segélycsomagot és tegyem le valahova ahol az önkéntetesek majd átadják a rászorulóknak. Én kommunikálni személyesen nem merek senkivel, nem is menne. Meg furán is viselkedek a fóbiám miatt. Ezért akarnék valami raktárban segíteni vagy ilyesmi.


2019. aug. 8. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Legalább azokkal kommunikálni kellene akikkel együtt akarsz működni. És leginkább személyesen.


De mehetsz pl állatmenhelyre sétáltatónak. Ott kb 1x elmondják, mit hogyan, utána már csak tenni kell a dolgod.

Ha ennyire félsz, kísérjenek el első alkalommal. Valaki rokon. AKi el is mondja, hogy te "kicsit más" vagy, mint az átlag ember.

Hidd el, a menhelyeknek is óriási segítség ez (és lehet neked is jót tennének az állatok - csodákra képes egy kutya-ember kapcsolat)...

2019. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szocfóbia remekül meggyógyítható, kár lenne egy életen át szenvedni vele, meg bújdosni.
2019. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is keress fel egy pszichológust. Ezen tudnak segíteni. Egy életen at nem lehetsz néma. Ezen segíteni kell. A kérdésedre visszaterve igen, ha írsz mailt néhány szervezetnek, lehet tudnak neked adni ilyen pakolós munkát- de nem hinném, hogy megoldható, hogy sose találkozz senkivel akivel beszélni kellene. Nekünk van egy nagy ruharaktárunk, amiben rászorulók válogathatnak ruhákat. Viszont pl kulcsot átadni bezárni akkor is oda kell menni valakinek.

Elsősorban a problémádat old meg. Csodás, higy a csqládtagjaiddal jóban vagy, csak nem biztos hogy ők ott lesznek, amíg te élsz. Sajnos lehet hogy évtizedek múlva magadra maradsz és akkor sokkal nehezebb lesz ezt a problémát megoldani.

2019. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!