Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Akik nem szenvednek semmilyen...

Akik nem szenvednek semmilyen fokú szociális fóbiában, ők sosem érezték magukat megszégyenülve? Vagy, mindig jól kezelik?

Figyelt kérdés

Azt nem értem, hogy miért van ez velem, ha visszagondolok már 10-12 éves koromban is féltem tömeg elé állni, kimondani a véleményemet sok ember előtt(osztálytársak), pedig ez még tipikusan az a korszak amikor az ember nem gondolkodik túl sokat, nincs meg az a tudatosság benne ami egy 18-20 évesben vagy idősebben benne van..


úgy érzem mintha ez genetikusan lenne bennem, és nem tudnám kontrollálni, ha prezentációról van szó az maga a halál nekem, és az van bennem, hogy a 30 fős osztályunkból ez nekem okoz a legnagyobb problémát, az előadásokból leszűrve, nem láttam senkin sem azt a bizonyos félelmet amit magamon érzek..persze ez lehet azért van mert én a saját életemet élet ők meg az övükét


de ami még inkább idegesít, hogy aligha találok olyat aki ezzel a problémával küzd, ha meg igen akkor arról totál lejön, hogy az a tipikus szomorkás, félénk, nyámnyila típus..én nem ilyennek érzem magam, de tényleg ilyennek gondolhatnak?


Már rengeteg mindennel próbálkoztam: MLM üzlet, zenekarral közönség előtt való zenélés, partykra való járkálás a javulás reményében, részegre ivás(ez jócskán javít a helyzeten, de nem akarok alkoholista lenni, ezért szinte nem is iszom alkoholt, egészségesen táplálkozom) youtube videózás(ez viszonylag sikeres, de sokan elvontnak tartanak)


gyakran az emésztésemmel is gond van, ami nagyon-nagyon valószínű, hogy emiatt van, mivel már jó pár orvosnál voltam, de némelyikkel csak pénzt cseréltünk semmiért cserébe


de az esetek többségében a végeredmény: a lelkiismeret furdalás, hogy ezt most miért csináltam?; most ezzel totál elcsesztem az esély mivel balf...nak tart az illető? ;az érzés, hogy valaki unszimpatikusnak tart egyszerűen megőrjít, és nagyon gyakran érzem ezt


hú dejó volt ezt leírni, köszönöm, hogy elolvastad

21f



2014. okt. 9. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne érdekeljen mások véleménye, én is félek mások előtt, de ha kell megvédem magam, szóval fel a fejjel, ezzel nem vagy egyedül, légy magabiztos
2014. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

akkor úgy kérdezem, hogyan ne érdekeljen? nem találom a gombot ami kikapcsolja


csak azt amit ha állandóan nyomogatok akkor kicsit jobb..mintha túl nagy lenne az ellenállás és nem lennék elég ahhoz, hogy ez megváltozzon maradandóan..


kicsit ez olyan mintha gyógyszerrel próbálnám kezelni a tüneteket, ahelyett, hogy a kiváltó okot szüntetném meg, csak az a baj, hogy fogalmam sincs mi a kiváltó ok


az megint egy más dolog, hogy vajon genetikusan mennyire van ez meg az emberekben, mert valószínűleg mindenkiben más mértékben, mégis az ember egyenlőként ítéli meg a másikat, a reakciói alapján gyökérnek, vagy jóarcnak..de vajon mennyi ebből a kémia és mennyi ebből az "ember"?

2014. okt. 9. 21:45
 3/8 anonim válasza:
Nekem is hasonló bajom van csak én ha ideges voltam akkor szinte egyből hasmenést kaptam. Ne törödj azokkal akiknek nem vagy szimpatikus hanem ha látod hogy ilyen az ember legyél felé közömbös ha meg szemétkedik akkor véd meg magad és onnantól senki nem fog viszahuzodónak látni. Én nagyon viszahuzodó típus voltam és ezért próbáltak velem szemétkedni de csak annyit tudok mondani hogy ha határozottan lépsz fel ellenük akkor onnantól nem lesznek már olyan kémények és ha fizikálisan is bántanak akkor ne legyél boxzsák lehet hogy egy gyereket el kell intézned de onnantól nem mernek hozzád nyúlni. Probáltad már a sportot meg lányokkal beszélni? Mind a kettő nagyon jó a problémát nem szüntetik meg de nagyon jól hatnak az önbizalomra,csak nagyon nehéz elkezdeni és nagyon ideges leszel de müködnek. 18F
2014. okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ha megkérdezem: vannak testvéreid? Hányadik gyerek vagy a családban?

Nyilván komoly önbizalom-hiányod van, ezen sokféleképpen lehet segíteni, de néha hosszú az út.

A szavaidból nem érzek ki félénkséget, inkább valami olyasmit, hogy félsz attól, hogy esetleg valamit rosszul mondasz, esetleg nevetségessé válhatsz, és ez a félelem - tehát nem a félénkség - szorítja össze a torkodat népes hallgatóság előtt.

Mennyire voltak veled nyíltak a szüleid? Beszélgettetek otthon, meghallgatták a véleményedet? Nem hallgattattak el azzal fiatalabb korodban, hogy ez nem a te dolgod, vagy hogy ehhez te nem értesz, vagy hasonlók?

Van olyan szamény a családodban, aki nagyon erős (vagy erőszakos) karakterű?

Korántsem indiszkrécióból kérdezem ezeket...

2014. okt. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Remélem még ér válaszolni, ennyi idő után is..az állandó hangulatingadozás miatt, mikor jó kedvem van igyekszem fenntartani azt sokáig és nem merengeni azon, hogy már megint miért vagyok ilyen fura ember, ha egyszer a körülöttem lévő emberek közül minden 20-30. ilyen


Azért van bennem ez a nevetségessé válástól való félelem, mert emlékszem mikor irodalomórán fogalmazásokat kellett írni, és utána fel kellett olvasni, én kegyetlenül rettegtem, hogy ne szólítson fel a tanár..de egy még egyértelműbb..még általános iskolában kb 4. osztályban azért kaptam beírást, mert nem voltam képes átmenni egy másik terembe krétáért, mert attól féltem, hogy ha belépek a terembe, ahogyan meglátom azt a sok gyereket, hogy vajon mit mondanak..ugyanis mikor ilyen nagyobb tömeg van, főleg kis srácoknál mindig megy az oltogatás egymás között, még ha nem is komolyan, de én már ebben a korban is nem tudatosan de féltem ilyenektől..MIÉÉÉRRRTTTT VAN EZ???


ezért kaptam beírást!!! és ez azóta annyira megmaradt bennem, hogy tisztán emlékszem rá


akkor ez most genetika, és én csupán azért nem találok barátokat mert genetikusan ilyen a személyiségem?


a szüleim teljesen nyíltak voltak velem, szinte mindent meg tudtunk beszélni, a szüleimmel való kapcsolatom azt teljesen jónak tartom, sokkal jobbnak mint a legtöbb mai fiatalét(feltételezem), mivel nincs sok barátom, többet vagyok velük

"Nem hallgattattak el azzal fiatalabb korodban, hogy ez nem a te dolgod, vagy hogy ehhez te nem értesz, vagy hasonlók? " nem emlékszem ilyenre, egy olyan emlékem van, hogy mikor egyszer a fűnyírót be kellett indítani, és próbáltuk páran mert édesanyámnak nem sikerült, ott voltunk én meg a bátyám, és én is megpróbáltam, és emlékszem, hogy édesanyám kuncogott rajtam, hogy milyen kis erővel tudom csak meghúzni, na az mondjuk elég szarul esett(pár évvel később el is kezdtem erősíteni, de nem csak ezért nyilvánvalóan)..de sokat dícsértek, nem néztek le alapvetően soha sem, tehát jóval többször mondtak jót mint rosszat rám, úgy értem...

ja meg még olyan volt hogy kb 8 éves voltam beültem a kocsiba és ráléptem a gázra és mentem vele pár métert, és betört a elülső lámpája, na akkor nagyon mérgesek voltak, meg is ütöttek, de nem emlékszem arra, hogy nagyon durvák lettek volna


Van olyan szamény a családodban, aki nagyon erős (vagy erőszakos) karakterű? Az édesapám valamelyest, pl volt sok családi rendezvény ahova mindig elhurcoltak mikor én unatkoztam meg nem akartam menni, és nem éreztem jól magam, de talán ez a legdurvább


az apróbb, nem megverős, inkább enyhe röhögéssel ért sérelmek amik a leginkább leépítettek, azok a suliból erednek, én sosem voltam veszekedős típus, és úgy látom hogy ez is egy oka annak hogy nincs akkora önbizalmam


de tényleg nagyon érdekel, ha csak megtudhatnám az eredendő okot, ami miatt ez az egész van, már sokkal jobb lenne, talán tudnék vele valamit kezdeni


ránézésre ezt egyébként ezt meg nem lehetne mondani rólam, mert nem úgy nézek ki mint egy totál gyökér, és nem is tartom magam annak, csak egyszerűen nem bírom elfogadni a bizonyos társadalmi normákat, mintha mindig ellenállnék valaminek


Köszi, hogy elolvastad, a segítséget nagyra értékelem, nem akarom így leélni az életem, de nem tudom, hogy hogyan változzak

2014. okt. 29. 23:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ebben a fóbiában szenvedek, úgyhogy sokat szoktam kutakodni a témában, hogy jobban megértsem az okokat. De sajnos az az igazság, hogy a fóbia keletkezésének okait egyelőre az orvostudomány sem tudja megállapítani. Az biztos, hogy örökölhető dologról van szó, nálunk a családban édesanyám olyan, mint én, bár neki kevésbé súlyos a fóbiája. Rajta nem látszik, csak akkor ha nagyon stresszes helyzetbe kerül. Én rajtam a hétköznapi életben is le lehet vágni rögtön, hogy túlságosan izgulok, ha emberekkel kell beszélnem vagy egyáltalán közöttük kell lennem.


Sajnos a kezeléssel kapcsolatban annyi a rossz hírem, hogy kezelni ugyan kezelhető, de egyrészről hónapokig vagy évekig tart a kezelés, másrészről a legtöbb helyen azt olvastam, hogy teljes mértékben nem lehet megszabadulni tőle. A kezelés inkább csak arra való, hogy megtanulj vele élni, vissza tudd szorítani olyan mértékben, hogy ez ne okozzon súlyosabb gondokat (depresszió, alkoholizmus, öngyilkosság, stb.) A kezelés lényegében egyrészt gyógyszeres (nyugtatókat írnak fel), másrészről pedig terápiás, aminek része lehet a csoportterápia is. Tehát a lényege, hogy pont a félelmeiddel fognak szembesíteni téged. Ha attól félsz a legjobban, hogy bemenj egy boltba egyedül vásárolni, akkor kiadják neked "házifeladatnak", hogy ezt csináld meg. Ha attól félsz, hogy elmenj egy buliba, akkor azt csináltatják meg veled. Ha attól félsz, hogy kiselőadást tarts mások előtt, akkor azt. Persze nem a legnagyobb félelmeddel kezdik, hanem a legkisebbel és addig gyakoroltatják veled, amíg már egész magabiztosan tudod csinálni és nem halsz meg az idegességtől. utána egy nehezebb feladatot adnak és így haladtok a legnehezebb felé. Ezért tart hónapokig vagy évekig a dolog. Hiszen hosszú idő, mire szokni tudod az új szituációkat és már nem leszel annyira izgulós mint az elején.


De mindez csak elmélet. Arról sajnos nem tudok beszámolni, hogy ez mennyire megbízható módszer, mert én még az orvoshoz ill. pszichológushoz is félek elmenni a problémámmal, ezért a saját fóbiámat soha nem kezeltettem.


De ha te rá bírod venni magad, hogy segítséget kérj, szerintem próbáld meg! Ne hagyd, hogy tönkretegye a fóbia az egész életedet, mint ahogy én tettem!


28/n

2014. nov. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak még annyit, hogy: a youtube-os csatornád nevét elkérhetem? :) Kíváncsi lennék rá. Én még otthon négy fal közt sem merném magam levideózni és felrakni az internetre.


28/n

2014. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
küldtem üzit privátba!
2014. nov. 2. 02:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!