Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarokra miért jellemzőbb...

A magyarokra miért jellemzőbb a pesszimuzmus más népekhez képest?

Figyelt kérdés
Nem akarok általánosítani, nyilván nem mindenkire igaz, de úgy tűnik, hogy a magyarok elég nagy része nagyon pesszimista. Elég sok embert ismerek és sok országba járok, sok emberrel ismerkedem meg. Úgy tűnik, hogy a többi országban sokkal vidámabbak az emberek, segítőkészebbek. Még keletebbre is sokat járok és még a szerbeknél, ukránoknál, románoknál is optimistábbak az emberek, sokkal többet mosolyognak, készségesen segítenek, míg a magyarok szinte megsértődnek, ha kérdez az ember valamit tőle Szerintetek mi lehet ennek az oka? Pszichológiai, történelmi, társadalmi vagy gazdasági oka lehet?

2019. aug. 28. 17:34
 1/7 anonim válasza:
37%
Románia is lehagyott minket. Mire fel legyünk optimisták? Minek örüljünk a szarnak is? Pont hogy a "szarnak is örülés" mentalitás visz minket még jobban lefelé a lejtőn...
2019. aug. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Lehet, hogy nem csak azt hisszük, hogy szar minden, hanem tényleg szar minden. Erre nem gondoltál még?
2019. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves #2 Tudtommal nem írtam sehova, hogy ne lenne szar, vagy hogy azt hinnénk. Tudom, milyen állapotok vannak.
2019. aug. 28. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Az a baj, hogy mi semminek sem tudunk örülni, de elrontani dolgokat annál inkább. Így mindent negatívan közelítünk meg, és így az út eleve rossz is lesz.

A másik furcsaság, hogy egy jópár ideje elkezdődött ez a "pozitív életszemlélet a nyerő" életmód, ami nagyon úgy néz ki, hogy sokaknál megint mellé ment. Elég kimenni az utcára, nézni az emberek arcát, egymáshoz való viszonyát...

2019. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 rmokus86 válasza:
53%
Vedd bele, hogy sokan aktív-pozitív szemlélettel inkább kimentek ideiglenesen vagy véglegesen külföldre. Így persze hogy ez nem fog változni.
2019. aug. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Én is bejártam egy pár országot és én is azt tapasztaltam hogy a magyarok ilyenek. Sehol máshol nem tapasztaltam ilyet mint ami nálunk van. Mindenki segítőkész, de hál istennek azért nálunk is vannak de kevesen. A kérdésre a magyarázat is megvan!! Illetve szerintem: Az semmi más mint a pénz!! Ha legalább annyira jól élnénk hogy minden ki van fizetve és kényelmesen élünk akkor más lenne. Akkor maradna erő pénz és odafihgyelés a másikra. Amíg ez nics..addig ez igy marad! A válasz egyértelmúen a PÉNZ, az anyagi helyzet.. mert az borít mindent..
2019. aug. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Történelmi. Nézd meg a történelmünket,főleg ott a trianon környékén..
2019. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!