Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is máshogyan tud a határon...

Más is máshogyan tud a határon túli magyarokra gondolni ezután?

Figyelt kérdés

A tusnádfürdői események, a tömegben elhangzottak után nem tudok olyan jó indulattal gondolni rájuk, ahogy azelőtt pedig mindig tettem. Bár a szavazati jogot nem, de az állampolgárságot és a teljeskörű támogatásukat mindig nagyon is a magyarság szívügyének tartottam, tudom sokan elítélik de én trianon előtti állapotok visszakövetelését is mindig is jogosnak tartottam, soha el nem évülőnek. De őszintén valami nagy ellenszenv ébredt most bennem.


A politikusok és a politika tönkre fogja tenni a kapcsolatunkat velük?


2017. júl. 23. 19:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Igen, most fog tönkremenni hála annak a 100-200 ezer embernek aki megnézte szegény fogyatékos lány összekócolását még csak véletlenül se a 22 millió román vendégmunkásnál történt a szakadás.


(Érdekes, hogy a sokat szidott románoknál nem volt probléma a kettős állampolgárság, parlamentben megszavazta az összes párt.)

2017. júl. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha 1-2 ember viselkedése miatt másképp tekintesz az erdélyiekre akkor van egy olyan érzésem, hogy talán régen se igazán szeretted őket.


Amúgy meg miért nem a székely kislány bátor kiállásának örülsz a "diktátor" ellen? és erősödik meg benned, hogy micsoda gerinces rendes emberek élnek ott? Ő volt a székely Gulyás Mártonka.


Szánalmas vagy és még valószínűleg kamuzol is amikor azt írod, hogy valaha is szimpatizáltál a saját fajtáddal.

2017. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Látod, kérdező? Ennyit tudnak, a politikai süllyesztőbe küldött barom mondataid hangoztatni. Mintha számítana.


Amúgy meg nem, ez nem változtatott semmin. Eddig is aki értelmes volt tudta, hogy ahogy itt is vannak szellemi nyomorékok és zsenik is, úgy ott is.

2017. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

"(Érdekes, hogy a sokat szidott románoknál nem volt probléma a kettős állampolgárság, parlamentben megszavazta az összes párt.)"


Nem ismerem a Román alkotmány, de az ő külhoni állampolgárai is szavazhatnak?

Gyorsan rágugliztam, beírtam a szókeresőbe a "választás" szót, ezt adta:


"40. szakasz. - A kormány javaslatára Románia parlamentje minden más alakiság nélkül "Tiszteletbeli állampolgár" címen megadhatja a román állampolgárságot egyes idegen állampolgárok számára, az országnak és a román nemzetnek tett rendkívüli szolgálataikért.

A tiszteletbeli állampolgárságot elnyert személyek élvezik a román állampolgárok számára elismert összes polgári és politikai jogokat, kivéve a választás és a megválaszthatóság jogát, valamint a köztisztségek betöltésének a jogát. "


Egyébiránt miért kell lefogyatékosozni egy lányt? Felőlem azt gondolsz amit akarsz, de szerintem ez csak felesleges gyűlölködés. Mégis mi hasznod van belőle?

2017. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy ember tette miatt most mindenkire máshogy tekintesz?? Érdekes.
2017. júl. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Mekkora egy kamu kérdés. Egy jégkorong meccs első percében durvább dolgok történnek mint ott. Te előtte is utáltad a határon túli magyarokat kérdező.
2017. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hatalmas tömegről van szó nem egy két emberről. Akik alélva isszák Orbán Viktor szavait. Igazából az rendített meg, hogy az undorító megnyilvánulások és nőverésen túl migránsnak nevezik azt aki nem OV ájult híve, lehet nem pontosan idézem, de valami ilyesmi volt valamelyik videóban is hallható: "Migráns a fehérnép, migráns!" Akkor mi határon belül élő magyarok most már a szemükben többségünkben gyűlölnivaló migránsok vagyunk???Ide jutunk? Aki nem fideszes az migráns? Nem tudok rájuk ugyanúgy gondolni ezután. És ezek a hangok igen is reprezentálják a véleményüket, nem hallani, hogy bárki ellent mondana vagy csitítana, egy szem ember sem teszi.
2017. júl. 23. 20:02
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem egy ember volt. Több százan asszisztáltak hozzá, többen pedig aktívan is részt vettek a büncselekményben.


Az Ön(ök) értékrendjében komoly bajok lehetnek, hogy ha egy bűnelkövetőt (Csoportos garázdaság, testi sértés, rongálás, önbiráskodás) támogat. A hölgy viszont alkotmányos jogával élt, véleménynyilvánítva.

2017. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%
Vajon ismerik e ám a valós helyzetünket ezek az emberek. Nem gondolod, hogy teljesen át van mosva az agyuk, főleg pénzzel? Rengeteg támogatást kapnak, de a lényeg, hogy a magyarországi hírek is ferdítve jutnak el nekik. Szerinted tudják, hogy nálunk mennyire elutasított a Fidesz? Hogy másfél millió szavazójuk van és éppen ezért csinálja ezt velük Orbán? Hogy nyolcmillió magyar van itt aki ezek szerint "migráns"? Szerintem nincsenek ezekkel tisztában a határon túliak. Legalábbis remélem, ha tudnák mellettünk állnának, nem Orbánt éltetnék. Ezt akarom hinni mindenképp.
2017. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

#4 ha megnézed a teljes videót akkor láthatod, hogy nem teljesen százas a csaj. Vagy legalábbis még erős rávezetéssel se sikerült rendesen elmondja, hogy pontosan mi is a baja és miért beszél ennyire összefüggéstelenül.


A Moldáviaiak meg nem tiszteletbeli állampolgárok és szavazhatnak, rendes sorok szoktak náluk kialakulni szavazásokkor. [link]

2017. júl. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!